Vyvýšená myčka:neocenitelná věc

Úvodní stránka Fóra Kuchyně Vyvýšená myčka:neocenitelná věc

  • Toto téma obsahuje celkem 17 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 4 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)
  • Autor
    Příspěvky
  • #42963
    admin
    Správce

    Chtěl bych se podělit se zkušeností s vyvýšenou myčkou: myčka je položena na škřínce (šuplíku) a tudíž je mnohem snáž přístupná: jak do horní tak dolního úložného prostoru se NEMUSÍME OHÝBAT! a je to k nezaplacení.

    všichni doporučovali vysoko položenou troubu…jenže do myčky člověk chodí nejenom denně, ale několikrát denně a tudíž zvýšenou myčku bude oceňovat denně několikrát, namísto trouby jednou týdně (a navíc, dnes mají trouby ty výsuvy).
    dělají to různé studia, jen to musí člověk aktivně vyžadovat. měl jsem strach, že bude kuchyň vybrovat nebo tak něco, ale vůbec. vše tiché (při výběru myčky jsme dbali, aby byla co nejtižší).
    pro lepší představu posílám obrázek.

    ps: dřez je vedle myčky a využíváme tím roh, také super nápad jednoho studia..všechny ostatní nám dřezem zmenšovali pracovní plochu…

    #19156
    admin
    Správce
    #42964
    admin
    Správce

    Kdyby mi kuchyňské studio navrhlo tak hnusnou kuchyň tak bych si je určitě nevybral vypada to jak z ubytovny a ta červená totální nevkus

    #42965
    admin
    Správce

    To je otázka vkusu každého soudruha že? Ale kuchyň (alespoň ta ve které se vaří) má být v 1.řadě praktická, potom praktická, pak dlouho nic a teprve potom přijde design. Majitelům se to asi líbí, i když i já bych volil jiné kombinace, ale to je fuk, nevidíme celek jen výseč a hlavně – není to naše. Zvýšení myčky je celkem běžná věc, jen je třeba dát pozor na výšku odpadu, tam mohou vznikat problémy, ale věřím, že zejména zákazníci 50+ tohle řešení ocení a nejen oni. Dřez s odkapem do rohu pro úsporu místa je také standardní řešení, ale stejně jako vše i ono má své slabiny, v tomto případě je to velká blízkost spoje desek a možnost jejich bobtnání.

    #42966
    admin
    Správce

    Děkuji za příspěvky. Když tvrdí the že vy zvýšená myčka je normální věc proč to nevidíme jak v kuchyňských studiích tak na návrzích velmi luxusních bytů.? Po zkušenostech aktuálně dva roky mohu říct že tohle řešení je opravdu super a nejen pro 50 + ale i pro 20 +. Přeji krásné bydlení

    #42967
    admin
    Správce

    Jasně , ale 20+ si to ještě neuvědomují – záda zatím nebolí 🙂 a věří že to není „doživotní“ řešení…, proč to nevidíte běžně netuším, já to navrhuji 20 let, zrovna tak to mám vystaveno na studiu, dobré je zvedat i dřez (ne však o tolik), při práci v něm je pracovní plochou de fakto spodek vany dřezu a tak by měl být ve výši běžné pracovní desky, aby se obsluha nemusela ohýbat :-).

    #42968
    admin
    Správce

    To by mě nenapadlo! to je supr věc.

    #42969
    admin
    Správce

    A pokud Vám ve studiu řeknou, že se to nedá a že prostorově to nevyjde…nevzdát se….
    já jsem natom trval a tři studia mi řekly, že to nejde…až čtvrté to nakreslilo…never give up:)

    #42970
    admin
    Správce

    tak to mne zajná…., jak to zdůvdnili, že to nejde ? :-))))

    #42971
    admin
    Správce

    Dobry den. Jak vysoko ma byt pro vyvysenou mycku odpad? Take o ni uvazuji, ale mam obavu, aby jsme prave odpad umistili spravne. Dekuji.

    #42972
    admin
    Správce

    Dobry den. My mame odpad (vyusteni ze zdi) ve vysce jako pro klasicke pripojeni a nejsou s tim zadne potize.
    Doporucuji si precist navod od mycky, jak ma byt odpad umistnen.
    Ps: vyusteni odpadu do zdi je mimo mycku, vse vedeno hadicemi. Take zadny problem.

    #42973
    admin
    Správce

    Záleží na typu myčky, existují i modely přímo určené pro toto použití, ale lze zabudovat prakticky jakýkoliv stroj. Důležité je, aby hadice odpadu tvořila smyčku a odpadní voda se samovolně nevracela do přístroje, ale skutečně bych vzal do ruky návod, takhle na dálku se to špatně vysvětluje.

    #42974
    admin
    Správce

    Já si myslím, že tohle je hodně špatně. Ale píšete, že vám to vyhovuje, tak … asi jo, ALE: Proč si to myslím: za A, toto řešení je nepohodlné z důvodu umístění dřezu do rohu s omezením na pravo stojící polovysoké skříně, kde je umístěna myčka ( přístupový komunikační prostor šířky 60 cm obzvláště pro praváka je dosti nekoformní) a za B, umístění myčky nad zásuvku s přesahem čela kontejneru nahoru 10 cm, která brání odvětrání vám do budoucna přinese spoustu problému s plesnivěním stěny za myčkou ( a následným možným zdravotním problémem) – protože jak je vidno, boky polovysoké skříně jsou doraženy až na zeď a skříň má navíc půdu a vše je doraženo překrytím pracovní deskou! Takto se konstrukce skříní pro zvýšené myčky prostě nedělá! a za C, myslím si, že se vám budou loupat hrany na korpusu( začne to na horní půdě…, je to jen otázkou času. DOPORUČUJI vám: za 1, pod skříň umístit odvětrávací mřížku a za 2, z boku polovysoké skříně, nebo lépe zhora přes plát ji umístit také. Hezký den

    #42975
    admin
    Správce

    Mno, můžete vytknout cokoliv, možná i barevnou kombinaci, JENŽE: řešení interiérů často vychází z danných disposic, které my neznáme a které není možno z mnoha důvodů měnit, nebo je zákazník prostě měnit nechce, pak jde o volbu nejmenšího zla a to může být někdy dřez blízko varné desky, jindy malý odkládací prostor nebo třeba vyvýšená myčka vedle dřezu…, zákazník stanoví priority a rozhodne, co chce akceptovat. 60 cm u dřezu není tragédie, notabene, když je myčka, tedy dlouhé stání u „škopku“ a mytí hrnců odpadá. Dřez je PRÁVĚ pro praváka umístěn dobře (s odkapem vlevo), obráceně by to bylo daleko horší.
    Netuším, kde jste přišel(šla)na to, že by se myčka měla odvětrávat !! Navíc mezi dvířky myčky a šuplíkem musí být širší spára, aby šla dvířka otevírat a zda je korpus dotažen až ke zdi i v části kterou není vidět můžeme jen hádat. Pokud jde o běžný byt žádný problém s vlhkostí zdiva vznikat nebude. A pokud by šlo o venkovní nezateplenou zeď je zhola jedno v jaké výšce se myčka nachází, ani do klasické linky se NIKDY mřížka nad myčku neinstaluje, protože to prostě není potřeba.
    Půda korpusu je tam pravda navíc (stačila by pracovní deska),ale hrana se loupat nemusí,zejména pokud lícuje půda se zavřenými dvířky a byla správně instalována protiparná zábrana (součást balení slušných myček)nebo třeba použit AQASTOPPEN na hranu nebo lepení PUR lepidlem.

    #42976
    admin
    Správce

    Mno, můžete vytknout cokoliv, možná i barevnou kombinaci, JENŽE: řešení interiérů často vychází z danných disposic, které my neznáme a které není možno z mnoha důvodů měnit, nebo je zákazník prostě měnit nechce, pak jde o volbu nejmenšího zla a to může být někdy dřez blízko varné desky, jindy malý odkládací prostor nebo třeba vyvýšená myčka vedle dřezu…, zákazník stanoví priority a rozhodne, co chce akceptovat. 60 cm u dřezu není tragédie, notabene, když je myčka, tedy dlouhé stání u „škopku“ a mytí hrnců odpadá. Dřez je PRÁVĚ pro praváka umístěn dobře (s odkapem vlevo), obráceně by to bylo daleko horší.
    Netuším, kde jste přišel(šla)na to, že by se myčka měla odvětrávat !! Navíc mezi dvířky myčky a šuplíkem musí být širší spára, aby šla dvířka otevírat a zda je korpus dotažen až ke zdi i v části kterou není vidět můžeme jen hádat. Pokud jde o běžný byt žádný problém s vlhkostí zdiva vznikat nebude. A pokud by šlo o venkovní nezateplenou zeď je zhola jedno v jaké výšce se myčka nachází, ani do klasické linky se NIKDY mřížka nad myčku neinstaluje, protože to prostě není potřeba.
    Půda korpusu je tam pravda navíc (stačila by pracovní deska),ale hrana se loupat nemusí,zejména pokud lícuje půda se zavřenými dvířky a byla správně instalována protiparná zábrana (součást balení slušných myček)nebo třeba použit AQASTOPPEN na hranu nebo lepení PUR lepidlem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 18)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.