tzv.finský domek

Úvodní stránka Fóra Ostatní tzv.finský domek

  • Toto téma obsahuje celkem 58 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 59)
  • Autor
    Příspěvky
  • #53613
    admin
    Správce

    Koupili jsme starší finský domek a
    chceme si ho přestavět na bydlení pro 2 lidi,nemáte někdo zkušenosti s jeho přestavbou?

    #19528
    admin
    Správce
    #53614
    admin
    Správce

    Záleží jakou si představuješ rekonstrukci,každopádně pro 2 lidi je to ideální výběr.My taky předěláváme fin.domek (novější=vyšší půda).Mezi stávající ložnici a obývacím pokojem jsme zbourali příčku (není nosná) a udělali místo těchto místností otevřený ob.pokoj s kuchyní a jídelnou (metrážně 9m x 4m).V této místností jsme místo stávajicího okna namontovali balk.dveře na terasu ze zadní strany domku (terasa se bude dělat).Praktické,můžeš si z kuchyně vyrazit přímo na balkon či terasu (samozřejmě v létě).Místo stávající kuchyně jsme udělali ložnici do které se vstupuje z ob.pokoje (malá,ale letiště a noční stolky tam vlezou).Komora,která byla nepraktická se zbourala,protáhla o 3m střecha,udělaly se stěny a z komory vznikla veranda o rozměrech 4m x 3m.Vybouralo se WC a vznikla mezi místnosti kuchyně a WC místnost 4m x 3.8m tam je ted koupelna a WC společně.Vstup na půdu máme z bytu,takže je tam ideální místo pro dětský pokoj ve které je koupelna a WC.Pokoj má rozměry 7m x 5m a koup.+WC 3.8m x 2.6m.Podsklepení celého domku je ideální na prádelnu+sušárnu (v rekonstrukci).Vytápění v domku:Vzhledem k cenám a nepřízpusobení nic-moc možnostem jsme zvolili el.podlahové topení+krb a u dětí topení z přírodního kamene+rozvod z krbu.Nemluvě o nových rozvodech vody,odpadů,elektřiny na 380V+noční proud,dřevěné podlahy zaměněny za betonove,odizolování celého domku a vydrenážování,zhotovení nové krytiny+svodů,montáž stř.oken+záměna PVC za kastlíková,atd.Do této doby investice cca 1200000,-kč!!

    #53615
    admin
    Správce

    Díky za odpověď,my začali s rekontrukcí už na jaře,asi jsme zvolili podobnou strategií,nejsme ještě hotovi,protože jsme dostavovali koupelnu-vybourali jsme bývalý špajz,strhli verandu a místo verandy přistavili další část koupelny.Jinak obývací pokoj máme také s kuchyní a terasou na zahradu /terasa ještě nestojí,bude se stavět na jaře/,protože v domku nebydlíme a máme na rekonstrukci dost času,začali jsme vlastně od bourání,veškeré média,podlahy,topení-dnes nás čeká jen zařizování a snad se budeme v létě stěhovat……z venku jsme zateplovali a obkládali znovu dřevem,dřevem máme i obloženou bývalou půdu,kde budu mít pracovnu a pokoj pro hosty,ale bez sociálního zařízení.Práce jsme zadávali firmám a byli jsme docela spokojeni, i když cena byla tomu úměrná.Díky za odpověď Marcela

    #53616
    admin
    Správce

    Bydlel jsem ve „fiňoku“ 20 let. byl vynikající. Postavil jsem si novou nízkoenergetickou dřevostavbu. Půdorysné rozměry i sedlovou střechu jsem zkopiroval dle starého finského domku, tak byl nadčasový.

    Staré fiňoky jsou tepelné zaizolovány na svou dobu vzniku výborně, ale se současnými požadavky se už neslučují.

    Pokud mohu vyjádřit svůj názor, zaizoloval bych starý fiňok zevnitř polystyrénem (min. 100 mm) + tenkovrstvou omítku včetně perlínky (kotvit se nemusí – uvnitř není vítr ani vichřice). Taky se dá použit RIGITHERM, což je hotový sendvič polystyrén + sádrokarton, vyjde však dráž.

    Zdůvodnění: Všichni izolují zvenčí, fiňok však nemá pározábranu, vodní pára se dostává do konstrukce. Naproti tomu polystyrén uvnitř tvoří parobrzdu a původní konstrukce se skelnou vatou v lepenkách zdůstane difuzně otevřena.

    #53617
    admin
    Správce

    Dobrý den.
    Prosím neměl by někdo projektovou dokumentaci na klasický finský dvojdomek?Kamrád leží po nehodě v nemocnici..a vyřizuje si dotaci na zateplení..zelená úsporám a samozřejmě tu dokumentaci musí předložit.
    A ja bych mu mohl alespoň takhle pomoci.Hledám kde se dá ale bohužel se nedaří.Děkuju všem za jakoukoliv pomoc.
    S pozdravem Žabka Pavel

    #53618
    admin
    Správce

    dobrý den,já projektovou dokumentaci mám,ale jen na půlku toho domku-určitě by to nestačilo na dotaci zelená úsporám,tam je nutný tepelný audit a další dokumenty,máme jen verzi pro stavební úřad,jinak vám držím palce,dotaci jsem vyřizovala pro jinou budovu a docela mě to naštvalo,co všechno chtěli…………úspora v žádném případě není tak velká,pěkný den Marcela

    #53619
    admin
    Správce

    Dobrý den, Marcelo, právě kupujeme byt ve finském dvojdomku v Pardubicích a sháníme kvůli přestavbě bytu projektovou dokumentaci. Velice by nás zajímala ta, kterou píšete, že máte. Mohli bychom se s Vámi nějak spojit? Ozvala byste se nám, prosím? Děkuji Vám. Můj mail: medicopter@tiscali.cz
    S pozdrave, Tomáš

    #53620
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    prosím vás máte ještě projektovou dokumentaci na pulku finského domku?Koupily jsme pul a chceme ho předělat a přistavit jednu místnost a garáž.Děkuji

    #53621
    admin
    Správce

    Dobrý den
    prosím Vás já bych potřeboval projektovou dokumentaci k půlce finského domku pro projektanta. Laskavě Vás prosím o naskenování.

    Děkuji
    S pozdravem

    Tomáš Graf

    #53622
    admin
    Správce

    Omlouvám se,ale nechodilo mi žádné upozornění na došlé zprávy,naskenuji nějaké dokumenty a zašlu Vám je, ale až v pondělí,nemám doma scaner.
    Přeji hezký den Marcela Dostálová

    #53623
    admin
    Správce

    Dobrý den paní Dostálová.

    Koupili jsme taktéž jeden z finských Dvojdomků. Plánujeme rekonstrukci a procházel jsem tuto diskusi a projektant říkal, že by bylo dobré mít dokumentaci. Mohl bych Vás tímto poprosit, jestli by byla možnost jí od Vás získat. Případně ji poslat na e-mail matej.kalina@centrum.cz.

    Děkuji

    S pozdravem M. Kalina

    #53624
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    s manželkou uvažujeme o koupi finského domku (dvojdomku). Ještě před koupí, bychom rádi věděli co nejvíce o konstrukci a vlastnostech finského domku. Rádi bychom také koupi a následnou rekonstrukci dopředu konzultovali s projektantem.
    Chtěl bych vás poprosit, zda by jste byla ochotná nám poslat oskenovanou dokumentaci k finskému domku. Velmi by jste nám tím pomohla.
    Děkuji Vám předem za ochotu a přeji hezký den.

    Pavel Novosad
    Email:p.novosad@gmail.com

    #53625
    admin
    Správce

    Asi hloupý dotaz ale co je to finský domek? To je nějaká sauna nebo co?

    #53626
    admin
    Správce

    Dobrý den,

    Marcelo, mohl bych vás i já poprosit o zaslání projektové dokumentace k finskému domku na adresu: lucas.sro@seznam.cz

    Díky.

    Luboš

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 59)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.