Poradna Feng shui

Úvodní stránka Fóra Poradna Poradna Feng shui

  • Toto téma obsahuje celkem 105 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 106)
  • Autor
    Příspěvky
  • #57637
    admin
    Správce

    Zde se můžete ptát na cokoliv, co Vás zajímá ohledně Feng shui.

    #20154
    admin
    Správce
    #57638
    admin
    Správce

    Dobrý den, prosím o radu, jak vymalovat obývací pokoj, jakou zvolit barvu koberce. Mám vínově červenou rohovou sedačku, nábytek v barvě světlého dřeva. Obývák je obdélníkového tvaru 20 m2, je situován na východ. Jaké zvolit doplňky? Děkuji za rady.

    #57639
    admin
    Správce

    Dobrý den Mirko, pro obývací pokoj orientovný na východ Feng shui doporučuje odstíny zelené barvy. Můžete také zvolit jemnou pískovou, nebo odstíny světle žluté.
    Východ se vztahuje k prvku Dřeva a sektoru Zdraví a životní spokojenosti, proto je dobré mít zde zdravé silné rostliny.
    Vzhledem k tomu, že prvek Dřevo je živený energií Vody, můžete zde umístit také některý z předmětů, které vodu symbolizují. Lze použít jak vodu jako takovou – například v podobě fontány nebo akvária. Ve Feng shui je Voda symbolizovaná také skleněnými předměty – máte tak široký výběr možných doplňků.

    #57640
    admin
    Správce

    Dobrý den, navrhujeme domeček a chceme dát mezi obyvák a jídelnu krb, který bude jen tak volně stojící v prostoru. Obývák je orientovám na jihovýchod. Nebude krb tok energie nějak brzdit?Připojuji orientační plánek. Je tam něco špatně?

    #57641
    admin
    Správce

    Milý Vilíčku, už 19. prosince jsem vám posílala odpověď a jak jsem právě zjistila, tak se někam ztratila. Tak ještě jednoou:
    Pro přesné určení byvh potřebovala plánek se zaměřenými světovými stranami, pak budu schopná vám odpovědět přesně.
    Podle vašeho popisu to vypadá na krb v jihvýhovním sektoru – ten se podle Feng shui pojí s energií prvku Dřevo a životní oblastí peníze.
    To znamená, že oheň v krbu by pálil (=oslaboval) energii v daném prostoru.
    Pokud máte zájem o přesné zakreslení oblasti, pošlete mi plánek se zaměřenými světovými stranami, nabo zavolejte na mobil 775 897 852.
    Djem

    #57644
    admin
    Správce

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu ohĺadne prístavby, ktorú sa chystáme zrealizovať. Máme dom s pôdorysom 12x18m a na dlhšej južnej strane chceme pristaviť a teda aj prilepiť k domu obdĺžnik veľ. 3x6m. Išlo by o presklený objekt s bazénom, zastrešený.Vstup do bazéna by bol z domu. Viem, že tým naruším pôvodný pôdorys. Preto by som chcela vedieť, či to je pre nás zlé, prípadne ako to vykompenzovať, aby nám to nespôsobovalo žiadne problémy. ďakujem veľmi pekne a želám všetko dobré. Luba

    #57642
    admin
    Správce

    Ešte sa pokúšam prilepiť prílohu k dotazu

    #57643
    admin
    Správce

    Dobrý den Lubo,
    jako vždy u Feng shui není odpověď zcela jednoznačná. Jih je ve Feng shui symbolem ohně a sektoru Slávy (vaše prosazení se navenek a pověst po okolí…) a kombinace s velkým množstvím vody může jeho energii výrazně narušit. Prosím tedy o připojení plánku se zaměřenými světovými stranami, tak vám můžu přesněji poradit.
    L. Djemelová
    http://www.fengshui-interiery.cz

    #57645
    admin
    Správce

    Milá Lubo,
    jako vždy u Feng shui odpověď není zcela snadná. Jih je oblastí Slávy (vaše prosazení se na veřejnosti, pověst po okolí …) ovlivňovanou ohněm. Kombinace s velkým množstvím vody v bazénu by mohla přinést řadu problémů. Prosím tedy o zaslání plánku se zaměřenými světovými stranami, aby má rada byla co nejpřesnější.
    L. Djemelová
    http://www.fengshui-interiery.cz

    #57646
    admin
    Správce

    Lubo, obrázek jsem si vytiskla.
    Během středy vám napíšu odpověď.
    Djemelová

    #57647
    admin
    Správce

    Dobrý deň, neviem či je to možné, ale ak áno, napíšte mi prosím na mail: luba@templus.sk , pretože sa mi vôbec nedá vkladať obrázok a neviem si s tým už nijako poradiť. Za Vašu ústretovosť vopred ďakujem luba

    #57648
    admin
    Správce

    Milá Lubo,
    váš plán na umístění bazénové přístavby je skutečně poněkud problematický. Vzhledem k velikosti sice nenaruší celkovou rovnováhu domu a Energetické centrum nemění svou polohu, přesto toto řešení přináší energetický problém. Z praktického i estetického hlediska jste vybrali umístění přístavby uprostřed a v jižní, nejvíce osluněné části.
    Ve Feng shui je jih spojován s energií Ohně a Slávou (znamená prosazení se na veřejnosti, pověst po okolí …). Bazén je zjednodušeně řečeno velká vodní plocha, představuje tedy energii Vody. Podle učení Feng shui jsou prvky Voda a Oheň v protikladu. Tedy tato kombinace přináší značné problémy a mohla by způsobit úplné oslabení oblasti Slávy – Ohně.
    Pokud budete na umístění přístavby trvat, jediná rada na kompenzaci je, postavit přístavbu celou ze dřeva, ale ani poté bych to nepovažovala za vhodné.
    L. Djemelová

    #57649
    admin
    Správce

    Dobrý den,

    ráda bych si harmonizovala energii v novém bytě (nejraději pomocí krystalů a zrcadel). Můžete mi, prosím, poradit co a kam umístit?

    Děkuji

    #57650
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    poradím samozřejmě ráda.
    K dotazu prosím přiložte plánek se zaměřenými světovými stranami a rozmístěním nábytku.
    L. Djemelová
    http://www.fengshui-inteirery.cz

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 106)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.