montovaný dům

Úvodní stránka Fóra Stavba montovaný dům

  • Toto téma obsahuje celkem 35 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 36)
  • Autor
    Příspěvky
  • #66575
    admin
    Správce

    a to jste vše stihnul ve stejném roce? v dubnu vybrat dům,a v červenci zacit stavět a v listopadu bydlet? tak to jste kouzelnik nebo váš projktant byl kouzelnik .My dům vybrali 2/17 do kvetna 17 cekali na nacenění v 6/17 podepsali smlouvu a po všech vyřízení a udělaní projektu konečně začli stavět 5/18. TAk to tedy u vás klobouk dolu

    #66576
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    rád by jsem se s Vámi podělil o moji zkušenost s firmou Abakon.
    1. Projektant p. R.M. – Slibuje termíny, které sám ví, že nesplní. Z jednoho týdne jsou dva, pak tři a tak se Vám to pěkně celé natahuje. Můžete volat, psát… No škoda mluvit.
    2. Kameny pod základy si platíte sami – Celou dobu bylo slibováno, že kamenivo bude stát 30-40tis, asi 10x jsem se na to ptal, chtěl výpočet, ale furt +-40ts více ne.
    Přišlo na lámání chleba a kameny měli dorazit – ale celkově to vyšlo !!!80tis!!! Takže úlet 40tis jen na základech! Děkuji nechceme. Připomínám, že nešlo o žádný svažitý terén. ]-( ]-( ]-( a keci typu, že každý to ma jinak, si nechte, když mi pan zedník, který dělal základovku do 5min vypočte bez výkopu kolik toho bude potřebovat, tak se nezlobte, ale máte mít tabulky a neslibovat lidem nereálné ceny. Tady platí „Jak ptáčka lákají, pěkně mu zpívají“!
    3.Termíny stavby – Vše jsem musel páčit, nakonec jsem dostal jakýsi termínový plán, ale Ani jeden termín začátku etap nebyl dodržen. Prodleva po základovce byla 6-7 týdnu, slíbeno 3-4. takže měsíc a pul se nic nedělo. Jediné co bylo dodrženo, tak byl termín celkový.
    4. p.A.P. PL – Člověk, který Vás má na starost za PL stranu – Absolutně nepoužitelný, při akceptaci si s ním schvalujete, kde co bude, co budete chtít, „zařizuje“ stejně je to jinak. Můžete urgovat, urgovat. Zase škoda mluvit.

    více v dalším příspěvku

    #66577
    admin
    Správce

    Vzhledem k opakující se kritice z Vaší strany pane Sa…z jsme nuceni reagovat na Vaše zkreslené informace o firmě. Předem bychom chtěli poděkovat za pochvalu na konci příspěvku ,kde píšete,že domek máte pěkný – to nás opravdu těší. Nicméně nechceme se s Vámi pouštět do diskuze touto cestou. Víte, že jsme udělali kolem „práskajících stropů“ – Vaše pojmenování problému, vše co se dalo. Na schůzce v kanceláři Vám bylo navrženo řešení, které Vy odmítáte. Co se týče kamene tak ve smlouvě, kterou jste podepsal je psáno,že kamenivo si zajistí investor.
    Množství jste zhruba věděl, protože přesně Vám to dokážeme spočítat, až když se určí výška podlahy vůči terénu při samotném vytýčení stavby a už vůbec nedokážeme ovlivnit cenu něčeho co si zajišťujete sám. Termíny dílčích etap nemáme nikdy uvedeny – vždy je uveden termín dokončení stavby od vstupu na pozemek,tak nevíme proč ty zmínky v příspěvku. Tímto bychom tuto konverzaci ukončili s tím, že nejsme sice zcela bezchybní, ale počet domů ,které jsme postavili cca 800, nyní stavíme cca 250 a už teď víme kolik budeme stavět cca 300 v následujícím období hovoří jasně o tom, jaká jsme firma.

    #66578
    admin
    Správce

    Dobrý den, prosím poradíte mi od koho si nechat domů dodávat plyn a elektřinu? kde to seženu nejlevněji?

    #66579
    admin
    Správce

    Já jsem to řešil před rokem a přešel jsem k dodavateli energií https://armexenergy.cz/, podívejte se na jejich stránky, kde najdete i kalkulačku úspory.

    #66580
    admin
    Správce

    Poradíte mi prosím, jak k nim přejít? mají někde pobočky? nebo se to dá i online?

    #66581
    admin
    Správce

    Ano mají po republice 32 poboček, já jsem to ale řešil po telefonu, je to mnohem jednodušší. Navíc vyřeší i vašeho stávajícícho dodavatele.

    #66582
    admin
    Správce

    Abakon – Polští loupežníci

    Tak jak to bývá, před podpisem smlouvy není nic problém a všechno je perfektní. Smlouva má konečnou částku stavby na klíč, která však hned v etapě 1 nezahrnuje: provedení prací při sklonu terénu nad 1%, zhotovení podzemní části instalace odvádějící dešťovou vodu z okapů, montáž čistících a vsakovacích jímek, zhotovení teras, vnějšího schodiště a zídek u venkovních schodů a teď to důležitější, nákup a dodání štěrkopísku, drenážního písku a písku pod základy, nákup a dodání geotkaniny vyztužující půdní podloží, zhotovení izolace proti radonu.
    Po tomto zjištění mi bylo stavbyvedoucím z firmy Abakon řečeno, že si můžu kamenivo obstarat sám a nebo se o všechno postarají oni s tím, že mají nejlepší známosti i ceny. Tak jsem tedy souhlasil. Cena kameniva i prací, které smlouva nezahrnuje mi měla být řečena ihned po inženýrsko-geologickém průzkumu. Smlouvu jsem podepsal na konci srpna a zaplatil zálohu. V září měl být údajně připravený průzkum a tedy i cena. Po odkládání ze strany Abakonu, jsem se cenu dozveděl v pátek 7.12. , kdy v pondělí 11.12. měla firma začít stavět. A nestačil jsem se divit. Základová deska velikosti 250m2 mne po sečtení vyšla na 1.600.000,- korun!
    Chtěl jsem se tedy domluvit, že si desku udělám sám a firma bude pokračovat další etapou. S tím firma nesouhlasila. Nezbylo mi tedy nic jiného, než odstoupit od smlouvy. Což jsem podle jejího znění mohl.

    „Článek 10.1 Smluvní strany mohou Smlouvu kdykoliv ukončit dohodou v písemné formě.
    Článek 10.2 Do doby ukončení provádění Smlouvy, může Objednatel kdykoliv od Smlouvy odstoupit. V případě odstoupení od Smlouvy, předloží Zhotovitel vyúčtování, ve kterém bude určená částka , která připadá k vrácení Objednateli, která zohledňuje hodnotu neprovedených prací.“

    Ukončením smlouvy začala absolutní ignorace mé emailové korespondence zasílané na českou pobočku i hlavní v Polsku.
    Po bombardování telefonickými hovory z mé strany a připomínání se o své peníze, které mi dluží, jsem docílil toho, že mi 10. ledna (po měsíci) byla vrácena část zálohy. Zbylá část mi byla stržena za odvedené práce. Za projektovou dokumentaci mi bylo naúčtováno 51.372,- korun , přičemž jsem firmě Abakon poskytl svůj hotový projekt se svým stavebním povolením. Za geologický průzkum a vytyčení stavby mi bylo naúčtováno 21.600,- korun. Dohromady 83.918,-!!
    Faktura mi byla zaslána hromadná, aniž bych věděl, za co jsem skutečně zaplatil. Na žádost o vyčíslení prací, předání mi originální dokumentace, za kterou jsem zaplatil a předání práce na pozemku, za kterou jsem také zaplatil, mi už odpovězeno nebylo.

    Firma Abakon si zakládá pověst na stovkách postavených domů a právě proto v případě rozporu, s vámi vůbec nebudou diskutovat. Však přijdou další. Eso v jejich rukávu, když dojde k problému je fakt, že jsou polská firma a vy, jak se píše ve smlouvě, musíte „hrát“ podle polských zákonů. Tudíž v případě soudního sporu budete potřebovat polského advokáta, který bude chodit k polským soudům, kde bude probíhat řízení. Toto je pro českého zákazníka vcelku problém. To oni vědí.
    Nejsem anonym nebo sok z konkurenční firmy. Jsem jen velice nespokojený bývalý klient společnosti Abakon. Třuslo

    #66583
    admin
    Správce

    Dobrý den,
    rádi bychom se také podělili se zkušenosti s firmou Abakon. Byly jsme první klienti z ČR, kteří odstoupili od smlouvy ještě před zahájením stavby. Po podepsání smlouvy a zaplacení zálohy – což je běžný postup, nám pí Mikulková začala vyřizovat stavební povolení a i přes veškerou snahu všech zúčastněných nám ani po roce a půl nebylo vydáno, tudíž jsme byli nuceni odstoupit od smlouvy. Nastaly obavy co se zaplacenou zálohou? Pí Kalusová, která byla po celou dobu vždy ochotná a vstřícná, nám vše v Polsku vyjednala, nemuseli jsme nikam jezdit a velkou část zálohy nám vrátili. Platba v české měně přišla na účet a polské zloté nám předala v kanceláři osobně. Byli jsme mile překvapeni, jak to šlo hladce a bez problémů

    #66584
    admin
    Správce

    Reakce na příspěvek p.Třuslo
    Každému klientovi je před podpisem smlouvy,smlouva zaslána k pročtení.V této fázi může klient reagovat a případné nejasnosti jsou vždy ke konzultaci.
    Smlouva je předložena před podpisem k odsouhlasení.Dobu,kterou má klient k důkladnému pročtení smlouvy si vždy určuje sám.Ve smlouvě je vždy uvedeno co cena zahrnuje a co nezahrnuje.
    Množství certifikovaného kamene,které bude pod Váš dům jste věděl již 09/2018.
    Ve 12/2018 jste při zahájení stavby, také poptával kámen pod garáž,terasu a příjezdovou cestu o totožných rozměrech domu.V momentě vytyčení jsme zjistili, že u Vás na velmi zarostlém pozemku jsou sklepy, které jsou pro stavbu na kameninovém podloží nevyhovující,přičemž jejich odstranění a odvoz sebou nese nemalé náklady-Dále jste zapomněl uvést skutečnost, že odstranit ,odvézt a uložit cca 500 m3 jílu a suti taky něco stojí,nebo jste si vážně myslel, že to uhradíme??To ať si přeberou čtenáři příspěvku sami a udělají si obraz o tom, kde je pravda.Vždy děláme práci,kterou máme nasmlouvanou,nikoliv práci na kterou někdo při podpisu smlouvy nemyslel,nebo nechtěl myslet,proto cena ,kterou uvádíte za základovou desku není pravdivá.
    Vyrovnání s Vámi bylo nadstandardně rychlé,k žádné ignoraci nedošlo vzhledem k množství odvedené práce. Uvědomte si,že Vás projekt byl vypracován v jiném stavebním materiálu,což sebou nese další práce.Také nastala skutečnost, že v době, kdy jste odstoupil od smlouvy a žádal vyrovnání byli vánoční svátky.
    Vyčíslení prac

    #66585
    admin
    Správce

    Zdravim. Pokukuji po domecku tohoto typu, hlavne kvuli rychlosti vystavby. Mate nejake doporuceni firmy prosim?

    #66586
    admin
    Správce

    Vse asi zalezi na finacnich prostredcich co maste 🙂 Ale jinak znami mají domecek od firmy orcangroup.cz a jsou moc spokojeni. Vse bylo i rychle postaveno!

    #66587
    admin
    Správce

    O finance nejde. 🙂 Tak to rada slysim, jelikost co jsem se uz po necem poohlizela, vsechny firmy mají pomerne plno a je dlouha cekaci doba.

    #66588
    admin
    Správce

    Ano ano to také vim, je ted pomerne velky zajem o montovane domy – drevostavby.

    #66589
    admin
    Správce

    To je, také chceme s muzem drevostavbu, chceme hlavne nizkoenergeticky domecek.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 36)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.