Jak staví RD Styl

Úvodní stránka Fóra Bydlení čtenářů Jak staví RD Styl

  • Toto téma obsahuje celkem 639 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel admin a poslední změna proběhla před 2 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 640)
  • Autor
    Příspěvky
  • #22390
    admin
    Správce

    Má někdo zkušenosti s přivedením inženýrských sítí na stavební pozemek firmou RD styl včetně projektu?(cena, kvalita) Děkuji.

    #22391
    admin
    Správce

    Děkuji za podporu – naštěstí máme dostatečně důsledný stavební dozor. Rd-styl je sice rozhořčen, že stále něco požadujeme….Nejčastější výmluvou firmy, je-li odhalen nějaký jejich omyl, je: „Omluvte ho, je tady nový“. Problémy máme skutečně od počátku. Byla nám například Rd-stylem doporučena paní na vyřízení stavebního povolení – když už si pak na ni stěžovali sousedé i stavební úřad, Rd-styl dal od ní ruce pryč, že pracuje pouze na živnost, takže není jejich zaměstnanec. Člověk se naivně domnívám, že když nemá čas na stavbu svépomocí, firma to za něj vyřeší…u příštích domů budeme chytřejší :o)

    #22392
    admin
    Správce

    Cena za projekt asi okolo 3500,-kč za jednu síť.Cena za realizaci je u firmy vysoká 750-1000 kč/bm+ šachty,vybavení…
    Já jsem realizoval všechny sítě svépomocí.Jednalo se o vzálenosti:
    -plyn 45 m -(přípojka již byla realizována na hranici pozemku)
    -voda 45 m+ ovak za realizaci výkopu a osazení šachty ve veřejné komunikaci vč.uvedení komunikace do puv.stavu
    -elektřna 55 m- do již hotového rozvaděče.
    -žumpa 10m3 a 20 m daleko
    Toto jsme udělali ve dvou lidech za 3 dny, vše za 110000,-Kč.Úspora asi 70000,-kč.V této ceně započten i odvoz 10 aut jílu na skládku.(;)

    #22393
    admin
    Správce

    Váše rozhořčení chápu,já jsem rovněž bojoval o stavební povolení,urgoval i 4x denně.To co popisujete(hlídání,připomínkování) je nejlepší způsob jak firmu přimět ke kvalitní práci.Rovněž máte velkou zbraň,že pokud není vše OK,tak jim neplatíte za provedený uzel. V každém případě vydržte ,domáhejte se perfektní práce.Ať se dílo daří.

    #22394
    admin
    Správce

    Zdravím.
    Rovněž jsem stavěl s RD Stylem – inženýrské sítě nebrat. Hodně drazí. Využívají, nebo využívali službu firmy SKATIL z Ostravy Muglinova. Na plynárnách se sice dozvíte, že Vám mouhou udělat plynovou přípojku pouze firmy s licencí a ty že jsou na Ostravě 2, tedy HOMOLA a výše uvedená firma. Tak nějak Vám ale neřeknou, že si můžete vzít firmu s licencí z jiného okresu. Prostě jsou ve všem prachy. Já jsem spolupracoval s firmou Gasmont z Ludgeřovic. Byl jsem s nimi spokojen. Doufám, že neradím špatně a pracují na stejné úrovni.

    #22395
    admin
    Správce

    Nevíte někdo, jestli RD Styl neprodává jen projekty svých domů? Jeden jejich dům nám maximálně vyhovuje, ale chceme ho stavět svépomocí.

    #22396
    admin
    Správce

    Zdravím, slíbila jsem, že jobovek se stavební firmou RD-styl bude ještě mnoho – tady jsou dvě z minulého týdne:
    1) jelikož betonovali v mrazech a věnec je celý popraskaný, žádali jsme po nich zkoušky pevnosti – udělali jich méně, než stanoví norma a chtějí, abychom je zaplatili my!

    2) s novým rokem poslali i navýšené DPH – ovšem nevypočetli ho ze zbývající ceny domu (značnou část už máme zaplacenou), ale z celkové hodnoty…

    A to se teď nestaví! Už se těším, až se do toho zase pustí – to bude veselo. Takže RD-styl rozhodně doporučuji! Je to solidní firma!

    #22397
    admin
    Správce

    Pokud jste objednávla posudek přes stavební deník Vy,tak jej budete zřejmě muset platit.
    V případě že jste chtěla po RD STYL „prokázat pevnost věnce s ohledem na vykazující defekty“ a to při evidentním porušení technologických postupů(určitě máte zápis ve Stavebním deníku),tak si posudek objednal RD STYL a Vám to pak může být jedno.(;)

    #22398
    admin
    Správce

    Asi máte pravdu, uvidíme.

    #22399
    admin
    Správce

    Dle OZ máte nárok na bezvadné plnění ze strany dodavatele!Pokud vznikly vady,tak je musí odstarnit dodavatel a jelikož by mohlo dojít vinou dodavatele i k případnému ohrožení,tak si myslím že je správné chtít doložit i atest.

    #22400
    admin
    Správce

    Nebojte, natáhnou vás jinde :o))))))))))))))!

    #22401
    admin
    Správce

    Dobrý den! Velice by mne zajímalo jak má podle vás přesně probíhat zkouška ŽB věnce. Stojím před stejným problémem z druhé strany mince, kde musím investoru dokázat že nemá pravdu (jeho dozor je placeny za to o kolik srazí cenu z díla) a dle toho co jsem zatím naštudoval (jako vysokošlosky vzdělaný člověk v oboru), tak zkouška věnce se sice provádí jako každá jiná zkouška bet. kce nicméně nikde a žádná norma nepředpisuje počet zkoušek které mají být provedeny. Dokonce norma říká, že pokud je kce shledána za jednoduchou nemusí se zkoušky provádět vůbec. (je to nějak od množství m3 betonu.
    K placení zkoušky, bych si taky dovolil tvrdit ať ji zaplatí kdo ji vyžádal ať vyjde jak vyjde. Na zhotovoteli je v případě špatných výsledků už jen řešení jak to opravit.
    Jak tak koukám a pročítám celou diskuzi, tak zjišťuji, že lidé stavějící RD na klíč jsou ve veliké většině ovlivněni nadutým přesvědčováním jejich né zrovna levných TDI a toho všeho pak pramení protahovaní staveb a v důsledku jejich prodražení!!!
    Osobně tento názor zastávám za malou stavební firmu, která staví tak 5-6 RD do roka.
    Pokud je RD Styl seriózní, o čemž nepochybuji tak doufám že věnec nebetonovali v -10 jak píšete, ikdyž nepopírám že i toto dnešní technologie umožňují.
    Nechci být škodolibý, ale zkuste této problrmatice věnovat večer na Rádiu ČAS :o), ale pozor nažalobu za poškození jména firmy :o)))))), ale to jako reportérka určitě víte.

    #22402
    admin
    Správce

    No ještě mohou přípojku dělat Gass mont z Ludgeřovic, nám ji k domu dělali právě oni a byl jsem spokojen

    #22403
    admin
    Správce

    Já viděl stavět RD styl u nás na vesnici a myslím, že to není až taková tragédie. Mnohem horší jsou podvodníci,kteří se jemenujou Ekonomické stavby :((:((:((

    #22404
    admin
    Správce

    mám špatnou skošenost nedoporučuji. ružičková

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 640)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.