Digestoř nad ostruvek - Kuchyně diskuze

Digestoř nad ostruvek

Nový příspěvek

10.03.2015 09:49:28 | Milous2

[^]Ahoj, chtel bych se zeptat budu si nechavat delat novou kuchyni a nevim zda si dat nad ostruvek kde mam indukcni varnou desku digestor nebo ne ? Máte někdo zkusenost treba s pachem nebo prakticnosti ? Děkuji :)
Odpovědět
Re:

11.03.2015 07:53:19 | Jarda

Nad varnou desku prostě patří, tady není o čem, jde jen o to jakou - mrkni na stropní, ne tak časté, ale funkční a nezabírají místo.
Odpovědět
Re: Re:

13.03.2015 11:04:14 | Milous2

Dobre zkouknu to, my totiz mame vybranou kuchyni u gorenje a nevim jestli si tu desku dat doprostred kuchyne nebo nechat kousek mista vedle drezu a dat to za ten kousek abych mel kde krajet jidlo atd :D
Odpovědět
Re: Re: Re:

18.03.2015 07:33:45 | Jarda

Existují i odsavače, které můžeš instalovat do desky za varný panel (nebo z boku), vyjíždějí z prac.plochy.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re:

18.03.2015 21:10:52 | petr molek - designer

(^)Tady najdete článek o odsavačích. (^) http://rady-bytoveho-designera.cz/krasne-uchvatne-designove-odsavace-od-italske-znacky-elica-kdyz-je-odsavac-klenotem-v-interieru-a-ne-jen-nutnym-funkcnim-zlem/
Odpovědět
Re:

01.10.2019 08:28:10 | Jarda

Hele Molek, nechaj si rady "bytového designéra" od cesty...., takových expertů jako ty je za korunu pytel.
Odpovědět
Re:

17.03.2015 09:52:18 | Zuza2

Ahoj, my to vyresili tak ze jsme dali desku na ostruvek je to hezci a modernejsi ma to tak i pohlreich jestli sis vsiml :D podle me to je lepsi a zbyde vice mista jinde.
Odpovědět
Re:

18.03.2015 13:54:15 | Milous2

Dekuji za rady :) popremyslim s manzelkou a neco teda vyberu , nejlepe vidim na ostruvku digestor a uvidim co mi gorenje doporuci :)
Odpovědět
Re:

23.03.2015 22:26:58 | Zuza2

Urcite se pak milous nezapomen pochlubit treba i foto :) budeme radi. mej se hezky stastnou ruku papa
Odpovědět
Re:

06.01.2016 10:20:22 | honza1106

Ahoj, myslím, že digestoř je v kuchyni naprostá nutnost. Zvláště pak v případě ostrůvkové kuchyně. Zde je předpoklad, že bude propojena např s obývacím pokojem. Co se týče možností, těch je dnes opravdu spousta. Mohou to být klasické ostrůvkové digestoře, stropní a v poslední době se začínají prosazovat také výsuvné digestoře, které jsou umístěny za varnou deskou. Občas se také realizují kuchyně s lustrovými odsavači, ale ty jsou víceméně designovou záležitostí. Článek pojednávající o typech digestoří je např zde. https://www.dalago.cz/blog/jake-zname-typy-digestori/
Odpovědět
Re:

19.09.2017 09:37:31 | Míša Jirkovská

Dobrý den, prosím o vaše názory a zkušenosti s digestoří Faber (https://www.faber-eshop.cz/e-shop/digestore). Táhne dobře? Měla jsem zatím jen digestoře, které hlučely, ale žádný efekt...Děkuji.
Odpovědět

20.09.2017 09:29:03 | Jarda

:-) hučí všechny, pokud by jste chtěla ultra tichou, připravte si 20.000 + , ale ani to nemusí nic řešit, zpravidla je hluk způsobován aerodynamicky špatnou odtahovou cestou...........
Odpovědět

18.10.2017 11:05:16 | Luboš

My tuhle digestoř máme a mě přijde teda tichá oproti těm, co jsme měli v předchozích bytech. Jinak teda táhne perfektně. Ale pokud chcete o tom hluku něco víc a hlavně od odborníka, tak bych zavolal panu Růžičkovi, to člověk, který nám s výběrem pomáhal a je to opravdu odborník. Hlavně od velmi ochotně a rád poradí! 773752924 a jinak samozřejmě na https://www.faber-eshop.cz/
Odpovědět
Re:

13.11.2017 15:33:41 | Romča

My teda máme tuto https://www.faber-eshop.cz/e-shop/faber-flexa-wx-a60 a hlučná není…
Odpovědět
Re:

19.12.2017 17:23:36 | Tereza

Tak jako Faber je špička na trhu, takže to bylo jasné, že jejich digestoře budou top!
Odpovědět

20.12.2017 10:49:16 | Jarda

Faber je průměrná firma, dodává jak velmi kvalitní digestoře, tak běžný hlučný low end.........
Odpovědět
Re:

26.01.2018 19:34:24 | Lucie

Dobrý den, mohu se prosím zepta, zda by bylo možné se o koupi Faber digestoře s někým poradit? Koukala jsem se na ty jejich stránky a výběe mají hodně široký a já nevím, která by pro mě byla nejvhodnější. Děkuji moc.
Odpovědět
Re:

28.01.2018 16:41:32 | Jakub

Nemyslím si… Faber je hodně dobrá značka. Rozhodě na trhu top… Jasně, osloví širokou skupinu spotřebitelů.
Odpovědět

29.01.2018 09:48:44 | Jarda

Ale no tak, trapná reklama na faber z jedné IP adresy s několika nicky, to je zoufalost......
Odpovědět
Re:

25.02.2018 21:07:25 | Vlasta

Víš co, ale já jsem třeba zase ráda, že se tady ten Faber probíral…Aspň vím, jaké jsou možnosti :)
Odpovědět

26.02.2018 08:59:16 | Jarda

Možností je skutečně mnoho, mně jen vadí, když někdo zjevně lže a ještě si tím dělá reklamu, Faber je výrobce odsavačů - naprostý průměr, zde však vzhledem ke koupěschopnosti nabízejí spíše podřadnou produkci - tvrdit ,že jde o špičku je hodně za hranou..........
Odpovědět
Re:

20.05.2018 23:23:34 | Jituska

Já tedy nevím, ale já odsavač zn. Faber mám a jsem s ním spokojená. Nevím, zda jde o špičku, ale na trhu mají nejlepší poměr výkon x cena. To byl ten důvod, proč jsem šla právě do této značky.
Odpovědět

21.05.2018 11:04:07 | Jarda

Nic proti, také je prodávám, jen mi vadí ta samoreklama a vyzdvihování do nebes(oblbování zákazníků, kteří jsou ve slabší pozici), je to prostě PRUMĚR, jsou na trhu horší i lepší ,dražší i levnější - toť vše.
Odpovědět

20.06.2018 18:00:35 | Vychrt

Za sebe můžu říct, že když jsme stavěli baráček tak jsme se také rozhodovali mezi spoustou značek, ono je to samozřejmě i kus od kusu, nakonec jsme zvolili pro mě trošku neznámou značku a jsme maximálně spokojení, stěžovat si vážně nemohu, jedná se o spotřebiče značky Franka např. zde - https://eshop-franke.cz/720-mycky-nadobi
Odpovědět

21.06.2018 07:40:58 | Jarda

Franke ne Franka :-), jo a je to Faber, jen pod jinou značkou...….Franke(výrobce dřezů ze Švýcarska ) Faber (italskou firmu) vlastní.
Odpovědět
Re:

25.06.2018 11:16:22 | Adriana

Jako když si u Faberu porovnám cenu a výkon, tak podle mě to teda špička na trhu je!
Odpovědět

26.06.2018 08:07:41 | Jarda

Máte dva problémy, neznáte dostatečně celou konkurenci, to za prvé a za druhé, porovnáváte jablka a hrušky, protože parametry (výkony a hlučnosti) musíte srovnávat za srovnatelných podmínek (norem), což nečiníte, neb nejsou jednotné a každý si to měří tak, aby mu vyšlo nejlepší číslo :-)
Odpovědět

26.07.2018 12:41:14 | Linda

No, tak asi takhle... Já doma digestoř zn. Faber mám a jsem s ní opravdu hodně spokojená a to je to nejdůležitější :)
Odpovědět

29.07.2018 15:02:50 | Jarda

A nebo tahkle, já prodal již tisíce kusů různých značek (i Faber/Franke) a nejsou ničím vyjímeční, či lepší........hlčnost standard,poruchovost standard, sací výkony standard..........(pokud porovnávám odsvače v porovnatelných kategoriích), jediné, co je dnes možná trochu nadstandard je šíře nabídky - toť vše.
Odpovědět

29.07.2018 15:03:13 | Jarda

A nebo tahkle, já prodal již tisíce kusů různých značek (i Faber/Franke) a nejsou ničím vyjímeční, či lepší........hlčnost standard,poruchovost standard, sací výkony standard..........(pokud porovnávám odsvače v porovnatelných kategoriích), jediné, co je dnes možná trochu nadstandard je šíře nabídky - toť vše.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re:

27.08.2018 10:15:28 | Erika

My tuhle digestoř máme a mě přijde teda tichá oproti těm, co jsme měli v předchozích bytech a taky mi přijde, že táhne perfektně.
Odpovědět
Re: Re: Re: Re: Re: Re:

28.08.2018 08:21:19 | Jarda

Dojmy,pojmy….průjmy, tichá a výkonná je dnes každá, pokud porovnáváte s něčím, co jste koupila za krále klacka (CH Kovo,Norma a podobné hity s axiálním motorem z MEZu Náchod :-)))). Ještě to ale zdaleka neznamená, že jde o špičku trhu.....
Odpovědět
Re:

30.11.2019 16:16:48 |

Dobry den, myslite, ze by jste mi mohl poradit opravdu kvalitni stropni digestor? Je tento typ vubec funkcni vzhledem ke vzdalenosti dogetore od varne desky? Dekuji moc za odpoved.
Odpovědět
Re:

02.12.2019 11:30:07 | Jarda

To přes net prakticky nejde, zkuste navštívit více renomovaných prodejců, záleží na mnoha faktorech, z nichž nejpodstatnější bývá (krom nadutosti prkenice) třeba kubatura místnosti, to je základní parametr, pak jde o to jaké máte technické možnosti montáže do stropu, délku , složitost a provedení odtahového potrubí - všechny tyto proměnné mají vliv na nutný výkon motoru, pak tu ještě máme design a doplňkové funkce (doběh,automatické spuštění,hlučnost…), zkrátka dávat knížecí rady od počítače, jak zde často vidíme není vhodné. K další části vašeho dotazu...stropní digestoř je naprosto funkční věc, žádný ani klasický nepobere veškeré páry a pachy na první dobrou a ty se poté dostanou vždy spolu s teplem ke stropu, ten stropní tedy v podstatě technicky funguje nejlépe, navíc přeci po skončení vaření zpravidla přesunete hrnec jinak (cedíte těstoviny apod.) a pára opět uniká ke stropu.... Každý však je třeba umět správně používat, tedy zapnout zároveň s plotnou a po dovaření nechat cca 5-8 minut doběhnout a vyčistit místnost.
Odpovědět
Re:

24.09.2018 21:14:38 | Zdenka

A jakou máte konrétně?
Odpovědět
Re:

25.01.2020 22:43:03 | Charly

Ahoj, nás uchvátilo tohle řešení https://www.airforce-eshop.cz/e-shop/airforce-single-90-bk. Jsem ráda, že jsme vyřešili místo tak, aby tohle řešení mohlo vyjít. Jinak tuhle značku rozhodně doporučíme.
Odpovědět
Digestoř

30.09.2019 18:23:50 | Radka

My tuhle digestoř máme a mě přijde teda tichá oproti těm, co jsme měli v předchozích bytech. Jinak teda táhne perfektně. Ale pokud chcete o tom hluku něco víc a hlavně od odborníka, tak bych zavolala na kontakt na https://www.faber-eshop.cz/. My jsme se s nimi o výběru radili a ve vše nám poradili.
Odpovědět
Re:

01.10.2019 08:40:11 | Jarda

Ách jaj, tak jo......ať si tady nedělá reklamu jen jedna značka, zrovna tak můžete oslovit Catu,Sirius,Miele,Kluge, nebo zcela unikátní značku Q+F (plasmové digestoře) a nebo třeba Elicu…..Falmec, (značek na trhu je cca padesát).
Odpovědět
Re:

01.10.2019 08:42:25 | Jarda

...ještě třeba na BORU jsem zapomněl...
Odpovědět
Reklama
Reklama