Inteligentní bydlení - Jak se staví dům diskuze

Inteligentní bydlení

Nový příspěvek
Inteligentní domácnost

21.11.2012 19:46:08 | newkangaroo

Dobrý den, velice s manželkou uvažujeme nad inteligentním domem, zatím ale nejsme zdaleka rozhodnuti a v současné době se snažíme posbírat co nejvíce zkušeností od lidí, kteří podobný projekt absolvovali. Našel jsem na internetu poměrně srozumitelný web: http://www.centruminteligentnihobydleni.cz/inteligentni-budovy-minulost-a-soucasnost, kde se dá najít dost informací. Ještě se mě ale nepodařilo nalézt žádné reference těch, kteří do toho opravdu šli, je tu někdo takový? Díky moc za radu.
Odpovědět
Re: Inteligentní domácnost

01.02.2013 19:52:31 |

zdravim, naprosto vam rozumim, resil jsem stejny problem, stavime dum s firmou Liberohaus, ktera nam nabidla jako moznost reseni uspor pomoci spojeni vytapeni, zabezpeceni do jednoho systemu tzv. intel. rizeni, po dlouhem rozhodovani a navsteve shouroomu jsme se rozhodli tuto technologii zrealizovat, pripada nam super moznost ovladani domu na dalku a okamzita kontrola nad spotrebou energii domu, a nektere dalsi moznosti ktere ovlivnuji spotrebu elektriny, pocitam ze se nam penize ktere jsme do toho vlozili max. do 5 let vrati
Odpovědět

21.02.2016 13:07:03 | Barca23

Já jsem dlouho váhala a o manželovi vůbec nemluvě... Když jsem se ale byly podívat na "živou" ukázku http://www.chytrainstalace.cz/chytra-elektroinstalace/inteligentni-dum-showroom/ dost nám to pomohlo... Doporučuji to taky zkusit...
Odpovědět

29.07.2017 18:40:06 | Standa

Zdravím, nad něčím takovým jsme uvažovali, ale jelikož máme dům už nějakou dobu postavený, instalace by byla složitá, tak jsme zainvestovali do zabezpečovacího systému, konkrétně od firmy https://www.bezpecnydum.cz/ :) Vše můžete ovládat přes mobil a dokáže to rozpoznat i to, že jde třeba mazlíček nebo dítě :)
Odpovědět

25.08.2017 12:11:17 |

Dobrý den, chytrá domácnost je dobrý nápad. Nám slouží už asi 2 roky. Šli jsme do toho v době, kdy to ještě nebylo tak v podvědomí lidí jako dnes. Poradil nám kamarád ajťák. Můžu doporučit.
Odpovědět

25.08.2017 12:13:04 | čeněk

Dobrý den, chytrá domácnost je dobrý nápad. Nám slouží už asi 2 roky. Šli jsme do toho v době, kdy to ještě nebylo tak v podvědomí lidí jako dnes. Poradil nám kamarád ajťák. Můžu doporučit.
Odpovědět
Re:

17.07.2014 09:42:00 | pit82

Inteligentní nebo chytré bydlení je dnes už docela rozšířeným tématem. Záleží na každém, jaký systém si vybere. Nejdůležitější otázka je, co přinese obyvatelům domu. Mezi hlavní aspekty k zamyšlení je co a jak má být řízeno, kvalita zabezpečení domu, ovládání pomocí smartphonu... V době, kdy chce každý ušetřit je potřeba myslet i na úsporu energií a pořizovací cenu "inteligentních prvků". Poměrně levné řešení chytrého domu může být provedeno pomocí Loxone systému (www.loxone.com). Uživatel si může před samotnou instalací vyzkoušet ovládání domu pomocí bezplatné aplikace, což mu ukáže, jak vše může fungovat [^]
Odpovědět
Re:

12.12.2015 11:26:42 | Marketa

Ahoj a koukali jste treba i na tuhle stranku chytrainstalace.cz?? Velice se mi libi jak je vse po instalaci v dome vyreseno, je to velky konfort
Odpovědět
Re: Re:

25.12.2015 19:36:39 | Zdena

Take o tom hodne premyslime a na tuhle stranku jsem taky koukali, libi se mi naco vse u toho mysli!
Odpovědět
Re: Re: Re:

13.01.2016 06:55:53 | Marketa

No prave, mit tohle v dome tak se uz niceho a nikoho nebojim, my do toho jdeme je to vazne nezbytnost mit, takze pri stavbe domu to vezmeme pri jednom
Odpovědět
Re: Re: Re: Re:

28.01.2016 19:53:56 | Zdena

A od jake firmy to budete mit, ze vam to budou delat uz pri stavbe?
Odpovědět
Re: Re:

21.02.2016 13:10:43 | Barca23

Psala jsem to tady i nahoře. Nám hodně pomohli při rozhodování. A když jsem se bavila s panem Pokorou tak to bylo taky fajn... Můžete si sním domluvit ukázku na tel 605 757 980
Odpovědět
Re:

25.08.2017 12:19:13 | pitr66

A má tu někdo zkušenost se systémem Fibaro? Našel jsem ho na alze, heurece, nebo mají asi svoje stránky www.mojefibaro.cz a nevím, kde je případně nejlepší objednat?
Odpovědět
Philips Hue

16.03.2018 20:17:26 | Antonín K.

Dobrý den, mám doma akorát systém osvětlení Philips Hue - http://www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla/svetlo-v-domacnosti/udelejte-si-doma-svetelnou-show-s-philips-hue - a s tím jsem velice spokojen, tak by mě zajímalo, jak tedy funguje ta inteligentní domácnost, respektive co všechno se na to dá napojit? Předem děkuju za odpovědi.
Odpovědět
Re:

10.04.2019 15:48:16 | Pavel

Dobrý den, prosím nevíte někdo, jestli se do bytu dá dodatečně dodělat krb?
Odpovědět
Re:

13.04.2019 11:41:40 | Jirka

Máte v bytě někde komín? může být schovaný otvor i pod omítkou...
Odpovědět
Re:

15.04.2019 14:37:53 | Pavel

Tak to bohužel nemám, to se asi nedá nějak dodělat, když je to byt, a ne dům že?
Odpovědět
Re:

16.04.2019 17:17:35 | Daniel

Pokud toužíte po krbu v bytě, a nemáte přístup ke komínu, tak můžete jít cestou lihového krbu jako, já od firmy http://www.krby-bef.cz/, nepotřebuje se napojit na nic, můžete libovolně postavit do interiéru.
Odpovědět
Všechno je o penězích

14.04.2019 15:56:33 | Marek K.

Pro mě je vrcholem to, že si mi otevřou garážová vrata, který mám od kružíka. A to mě ještě pomalu museli přemlouvat, protože jsem nechtěl ani to. Ale tehdy to bylo v cenně, tak zas proč ne. Vrata mě stála 28tisíc, tak by mě zajímalo, na kolik přijde ten chytrý dům... Odhaduji, že mluvíme o milionech :(
Odpovědět
Re:

12.05.2019 15:22:23 | Patrik L.

Taky to tak beru. Ale mám i pár věcí navíc, samozřejmě lednička mi nenakupuje. Ale vrata se otevřou kdy chci. A měl jsem to výrazně levnější, ač od stejné firmy.
Odpovědět
bydleni

09.05.2019 21:18:06 | Luciee

Mate na mysli i nizkoenergeticke bydleni? Mate někdo takovy dům?
Odpovědět
Re:

14.05.2019 17:44:32 | Klára

Ano mame takovy domecek, jde o drevostavbu. Minuly rok nam jej postvila firma orcangroup.
Odpovědět
Re:

19.05.2019 16:35:00 | Luciee

O to jsem ještě neslysela, jejich stranky jsou orcangroup.cz?? Ted kouma mají nejake akce na domy, co te akce jste se také vesly?
Odpovědět
Re:

22.05.2019 14:03:00 | Klára

Ne ne ta se nas ještě netykala, ale i tak nas domecek vysel na slusnou cenu, se kterou jsme byly spokojeni.
Odpovědět
Re:

27.05.2019 21:48:12 | lUCIE

Aha aha :-) a jak je to tedy v nizkoenergetickem dome s financovanim domacnosti? Je to lepsi jak ve zdenem dome?
Odpovědět
Re:

29.05.2019 21:45:22 | Klára

No to jednoznacne! :-) Takovy dům si pomerne době uchovava teplo a za cely rok tolik neprotopis jako ve zdenem dome!
Odpovědět
Neplést

12.05.2019 15:27:43 | Patrik L.

Dost lidí se plete inteligentní bydlení s pár motorizovanými/ovládatelnými prvky. Opravdu je v tom velký rozdíl. Jednotlivé části se dají propojit, ale pořád nemluvíme o inteligenci... A to jsem si myslel jak jsem na tom dobře, že mám ovladatelnou bránu a vrata od kruzik.cz společně s vyhřívaným vjezdem... No ještě musím zapracovat.
Odpovědět
Reklama
Reklama