Jak promyslet rozšíření užitné plochy domu s pomocí zimní zahrady

08.11.2018 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Zimní zahrada dá vašemu domu úplně nový rozměr, a to celoročně. Než se do takového vylepšování rodinného domu pustíte, musíte si ujasnit spoustu věcí. Jak často budete vlastně zimní zahradu využívat? Jak velikou ji mít a kam přesně ji umístit? Jak bude řešeno její vytápění? S konstrukčními detaily i celkovým konceptem si rozhodně nechte poradit od odborníků na výrobu zimních zahrad nebo prodejců montovaných systémů zimních zahrad.

Jak promyslet rozšíření užitné plochy domu s pomocí zimní zahrady
Reklama

V první řadě je nutné zvážit, na kterou světovou stranu budete zimní zahradu orientovat. Pokud přistavujete, možností asi nemáte tolik. Nejlepším řešením je východ nebo západ, případně jihovýchodní a jihozápadní směr. Pojmenování „zimní zahrada“ vás může svádět k jižní straně, která by vám v chladném období pouštěla dovnitř co nejvíce světla. To je sice pravda, ale při dnešních vysokých teplotních průměrech byste zahradu zbytečně vyřadili z provozu na několik měsíců.

Výroba zimních zahrad

Stejně tak není vhodná ani severní orientace, na takovou zimní zahradu se vám slunce téměř nedostane. Pokud je však sever jediná možnost, nemusíte stavbu zimní zahrady ani tak zavrhovat. V takové zahradě si můžete třeba zřídit kancelář a odpadne problém se slunečním svitem, který od práce spíše rozptyluje. Existuje také ohromné množství rostlin, kterým se daří ve stínu. Určitě se vyplatí zkonzultovat s odborníkem, kam zimní zahradu situovat vzhledem k účelu, k jakému vám má primárně sloužit.

Ideální materiál a problémy s vlhkostí

Celková koncepce zimní zahrady závisí na tom, zda si přejete vytvořit prostor pro práci nebo pro relax, zda chcete samostatnou místnost, nebo zahradu propojit s obývacím pokjem. I problémy s orientací zahrady jsou řešitelné díky nejnovějším dostupným technologiím zasklení. Klíčové je najít kvalitního dodavatele, který vám doporučí nejvhodnější konstrukční řešení. I přílišnému přehřívání nebo tepelným únikům se dá dnes předcházet použitím materiálů s perfektními izolačními vlastnostmi.

Byla by to vůbec zahrada, pokud bychom v ní nepěstovali rostliny? Zeleň dodává zimním zahradám útulnost, ale také logicky i vlhkost. Proto je potřeba promyslet důmyslný větrací systém, který umožní větrat co největšími plochami v kratších, ale častých intervalech. Stejně tak vytápění. Bude napojeno na centrální topení? V tom případě musí mít vlastní termostat. Řešení je mnoho, jde jen o to, zvolit to nejideálnější pro vás.

Zimní zahrady - výroba

Nechte si udělat zahradu na míru, máte o starost méně

Existují firmy, které vám dodají předchystanou zahradu určenou k instalaci svépomocí. Takový systém však nebude respektovat individuální potřeby vašeho rodinného domu. V opačném případě je ideální volbou zakázková výroba zimních zahrad. Výrobu zahrad na míru zajišťuje třeba firma Abev. Veškeré detaily prokonzultujete s odborníky a na základě toho se teprve začne připravovat výroba zimní zahrady, která přesně respektuje vaše přání a specifika domu.

Abev: výroba zimních zahrad

Reklama
Reklama

Související články

Terasa jako útulná součást vaší zahrady

12.08.2019 | Zahrada

Terasa patří k nejvíce navštěvovaným místům každé zahrady. Bohužel, většina z nás ji postaví tak, aby byla dostatečně velká, popřípadě krytá před… Celý článek

Nejlepší bylinky jsou ty domácí. Vypěstujte si ty svoje

21.05.2019 | Zahrada

Říkáte si, k čemu nám budou doma vypěstované bylinky, když si je můžeme koupit v supermarketu? V prvním řadě k tomu, že nám vydrží opravdu dlouhou… Celý článek

K balkonu snů s balkonovými květinami

18.02.2019 | Zahrada

Balkon by měl sloužit k odpočinku po náročném dni plném stresu, práce a povinností. Závidíte svým sousedům jejich rozkvetlé balkony plné krásných… Celý článek

Promyslete si, jak bude vypadat vaše letní zahrádka

18.02.2019 | Zahrada

Zahrada bez květin je jako léto bez slunce. Prostě to není ono. Možná máte pocit, že na přípravu své zahrady máte ještě spoustu času. Vždyť je teprve… Celý článek

Reklama
Reklama