Jak a podle čeho vybírat kované ploty

16.02.2020 | PR článek | Rubrika - Zahrada

Při výběru nového plotu je dobré myslet na budoucnost a zvolit takové řešení, které vydrží i po mnoha letech. Přesně to nabízí kované ploty, které navíc mají i řadu dalších výhod. Ale jak vybrat ten správný typ a na koho se obrátit v rámci realizace? Odpovědi na tyto otázky najdete uvnitř článku, s jehož pomocí bude jednoduché proměnit sen o dokonalém plote v realitu.

Jak a podle čeho vybírat kované ploty
Reklama

Výhody kovaného plotu

Výběr nového plotu je velkým krokem, protože se počítá s tím, že vydrží ideálně co nejdéle. Zároveň musí splňovat několik důležitých kritérií. Úlohou pořádného plotu je funkční ohraničení pozemku a ztížení vniknutí nezvaných hostů. Dále je potřeba přemýšlet nad praktickou údržbou. V této oblasti kovové ploty vynikají, protože nároky na údržbu mají minimální i po mnoha letech. Takový plot tím pádem vydrží bez problémů i po mnoho desetiletí, což je velký rozdíl hlavně v porovnání s běžnými variantami z pletiva či dřeva. Aby však bylo možné využít všech výhod kovaného plotu, je potřeba zvolit správného dodavatele a výrobce.

Dlouhá životnost a elegantní vzhled

Velkými přednostmi, které určitě stojí za vyzvednutí u kovaných plotů, jsou dlouhá životnost a krásný vzhled. Kromě klasického tvaru a variant ze standardní nabídky si totiž můžete nechat vyrobit vlastní plot zcela na míru. Díky tomu se bude perfektně hodit k vaší nemovitosti a stane se výrazným designovým prvkem. Ostatně kované ploty se hodí víceméně ke všem druhům staveb od těch klasických až po moderní s čistými liniemi a hranatými tvary. Tmavá barva kovu působí elegantním dojmem a příjemným bonusem mohou být jemné ozdoby. Použitý kov je speciálně ošetřen, takž nevyžaduje žádnou údržbu, a přesto si zachovává svůj vzhled a kvalitu i po letech. Odolnost je podpořena také díky kombinaci s kamennou či betonovou podezdívkou.

Zvolte osvědčenou firmu s tradicí

Protože kované ploty vydrží po mnoho let, rozhodně se vyplatí dát si práci s hledáním nejvhodnějšího výrobce a dodavatele. V ideálním případě by mělo jít o jednu firmu. Důraz na kvalitu je totiž potřeba klást při výrobě i samotné realizaci. Společnost zabývající se kovanými ploty s více než dvaceti lety tradice dokáže nabídnout dostatek zkušeností. V prvním kroku získáte návrh nového plotu, který je nezávazný a zdarma. Určitě se také podívejte na modelové řady a výběr dalších doplňkových ozdob, ať zkusíte plot co nejvíce sladit s domem a pozemkem. Pro opravdu náročné zákazníky je připravena možnost vytvoření vlastního kovaného plotu na míru v atypickém tvaru či velikostech. K plotu a bráně je navíc možné dodělat ladicí zábradlí a další kované doplňky podle potřeby.

U kvalitního plotu je potřeba myslet nejenom na objednání, ale i na vlastní montáž. Ta je u kovaných plotů poměrně náročnější, protože zahrnuje i vytvoření pevné a správně provedené podezdívky. Z toho důvodu nabízí výrobce kompletní dodávku včetně zajištění stavebních prací. Díky tomu je možné opravdu garantovat výslednou kvalitu a dosáhnout perfektního výsledku.

Nezapomeňte na ladící bránu

Ke každému plotu je potřeba vybrat také kovanou bránu. Ta může být buď posuvná, či křídlová. Samozřejmostí je využití i moderních technologií, jako je například dálkové ovládání. Kované brány zvolte ideálně ve stejném stylu s plotem, ale dobře může fungovat i více zdobené provedení pro pomyslné zvýraznění vjezdu na pozemek. Využitím kompletních služeb specialistů na kované ploty si ušetříte mnoho starostí a máte jistotu, že je myšleno na všechny možné funkční i estetické detaily. I díky tomu budete jistě s novým plotem spokojeni i po mnoha letech, během kterých bude spolehlivě sloužit.

 

Reklama
Reklama

Související články

Včely a motýli v zahradě

10.03.2020 | Zahrada

Během posledních desetiletí se neustále zhoršují přirozené podmínky pro včely, motýly a další hmyz. Ubývají jejich schovávačky v přírodě, chybí jim… Celý článek

Kované ploty jsou velkým hitem. Nemusí vypadat jen historicky či rustikálně

10.03.2020 | Zahrada

Plot je tradiční ochranou obydlí, i jeho estetickým doplňkem. Bez plotu v Česku rodinné domy téměř nenajdeme. Jejich vzhled bývá skutečně různorodý.… Celý článek

Styl jakéhokoli velikosti a účelu - zahradní domek nebo altán?

29.01.2020 | Zahrada

Jaro nám neúprosně klepe na dveře a ani se nenadějeme, přijde léto. Přijde čas slunce, koupání a bydlení v domě na venkově či na chalupě. K takovému… Celý článek

Bezúdržbové kované ploty mají hned několik předností

04.10.2019 | Zahrada

Pokud vám dosavadní plot nevyhovuje svým stavem, ale ani z estetického hlediska, potom byste se měli pustit do výběru nového. Určitě se nevyplácí… Celý článek

Reklama
Reklama