Užívejte si přípravu nedělního oběda s tlakovým hrncem ULTIMA+ 6.0 l

23.11.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Tlakový hrnec najdeme téměř v každé české domácnosti. A není divu. Vaření v tlakovém hrnci je úsporné, jídla z něj jsou pak velmi chutné, ale i zdravé. Ne každý má však na vaření v tlakovém hrnci odvahu. Velmi často kvůli nedůvěře v něj. My vám dnes chceme představit tlakový hrnek ULTIMA+ s objemem 6.0 litrů, který vás přesvědčí, že své nedělní obědy nebudete chtít vařit jinak.

Užívejte si přípravu nedělního oběda s tlakovým hrncem ULTIMA+ 6.0 l
Reklama

Ještě před tím, než se pustíme do samotného hodnocení tohoto tlakového hrnce, bychom vám však chtěli říct hned několik výhod, které tento způsob vaření má.

Jídlo z tlakového hrnce bude mnohem chutnější

Vaření v tlakových hrncích funguje na principu, kdy páře, která by z hrnce běžně odešla ven, nedovolíte uniknout. Díky tomu tlak uvnitř hrnce stoupne spolu s teplotou, takže je jídlo uvařeno rychleji, zdravěji, ale i ekologičtěji. Za normálních okolností bodu varu dosáhneme při 100 °C. Pokud ale hrnec uzamkneme poklicí s uzamykatelným uzávěrem, tlak v hrnci stoupne a varu dosáhneme až při cca 120-130 °C. Spousta lidí má při vaření v hrnci strach z toho, že by tlak s teplotou stále stoupal, přičemž by došlo k „výbuchu“ hrnce. To by však musel být ventil hrnce naprosto ucpaný.  Tomuto však dnešní hrnce dokážou spolehlivě zabránit.

Velkou výhodou vaření v tlakovém hrnci je rychlost vaření. Díky vyššímu tlaku jsou pokrmy uvařeny za mnohem kratší dobu, což šetří nejen čas, ale i peníze za energie. Nemluvě o tom, že vaření v tlakovém hrnci zachová lepší chuť jídla, ale i vitaminy – protože krátké vaření na vysokou teplotu jich zachrání více než dlouhé vaření na sto stupňů. A nyní k samotnému hrnci, na který se dnes podíváme.

Hrnec s nepřilnavým povrchem umožní i restování

Tlakový hrnec ULTIMA+ není obyčejným tlakovým hrncem. Z výroby je totiž opatřen nepřilnavým povrchem, díky čemuž budeme mít jistotu, že se nám k němu nic nepřipálí. Cibule, maso, ale ani vaše oblíbená omáčka. Díky těmto vlastnostem tak můžeme tlakový hrnec používat nejen na dušení, ale i na restování.

Vlastnosti hrnce jsou mile překvapivé

Nás na tomto tlakovém hrnci zaujaly jeho vlastnosti. Velkou výhodou je možnost nastavení tlaku ideálního pro námi připravované jídlo. Praktické je i snadné otevírání, k němuž nám bohatě stačí jedna ruka bez vyvinutí přehnané síly. Pokud vás bude zajímat aktuální tlak hrnce, můžete si jej zjistit na přehledném ukazateli, nemluvě o odměřovací stupnici, která vám při vaření ještě více pomůže. Co nás však na hrnci zaujalo nejvíce, je jeho pětiletá záruka.

Abyste se vyhnuli strachu z výbuchu hrnce, o kterém kolují hrůzostrašné příběhy napříč generacemi, byl tlakový hrnec opatřen hned 4 pojistkami, které hrnec udrží pohromadě. Samotný hrnec je vyroben z nerezové oceli s antiadhezním povrchem, úchytky jsou z plastu. Hrnec lze používat na elektřině, plynu, ale i indukci a sklokeramice.

 

Reklama
Reklama

Související články

Když si nářadí a stroje půjčíte, výrazně ušetříte za váš projekt

24.02.2020 | Tipy a rady

Čeká vás malý či velký projekt, ke kterému budete potřebovat nářadí? Dobře si spočítejte, na kolik vás vyjde jeho pořízení oproti možnosti půjčení.… Celý článek

Cenové mapy pro tržní odhad nemovitosti nestačí

18.02.2020 | Tipy a rady

Cenové mapy vycházejí z realizovaných prodejů evidovaných katastrálními úřady. Pokud však chcete zjistit tržní hodnotu konkrétní nemovitosti, pouze s… Celý článek

Jak nejlépe odstranit zápach z myčky

07.02.2020 | Tipy a rady

Řešíte právě takový problém i vy? Z vaší myčky se šíří nevábný zápach. Řešení je však v podstatě velmi jednoduché. My vám poradíme, jak jej můžete… Celý článek

4 tipy, jak začít pronajímat svůj byt

03.02.2020 | Tipy a rady

Vlastníte byt, který nevyužíváte? Nebo si plánujete pořídit dům? Jestli nechcete byt prodat, začněte ho pronajímat. Přinášíme vám 4 tipy, jak na to. Celý článek

Reklama
Reklama