Tipy a triky pro dokonalou home office

14.05.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Současná doba umožňuje mnohým z nás pracovat i z jiných míst, než je adresa firmy, pro niž práci vykonáváme. Proto není divu, že se i v českých domácnostech rozmáhá trend domácích kanceláří, jež nám umožňují pohodlnou práci z domova. Aby však taková práce byla opravdu komfortní, měli byste znát několik tipů, které vám pomohou.

Tipy a triky pro dokonalou home office
Reklama

Nezáleží ani tak na tom, zda máte pro svoji domácí kancelář vyhrazenou celou místnost, nebo zda se musíte uskromnit a pracovat v koutě jiného pokoje. V obou případech je totiž důležité to, aby pro vás práce na daném místě nebyla nepohodlná. Pokud chcete pracovat vsedě na kuchyňské židli, nebo je pro vás příjemná představa ležení na pohovce, věřte nám, že z dlouhodobého hlediska spokojeni nebudete.  Navíc si budete zadělávat na nepříjemné zdravotní problémy.

Tipy a triky pro dokonalou home office

Kvalitní židle je základ

Jestliže vaše práce zahrnuje spoustu sedění, a v případě home office to tak často je, musíte dbát na výběr kvalitní židle a stolu. Pokud občas pracujete i na cestách, poohlédněte se i po podložce na notebook, který vám usnadní krátkodobou práci. Při výběru židle se musíme držet své výšky a váhy. Dívejte se zejména po židlích, které splňují ergonomické požadavky. V současnosti je na trhu tolik kancelářských židlí, že není nic divného na tom, když některé z nich budou mít i nejrůznější vychytávky – můžete si nastavit výšku, úhel náklonu opěradla, měkkost podsedáku, ale také odpor opěradla vůči zádům. Některým může vyhovovat sezení na speciální židli, která se bude kývat, a vy musíte udržet balanc, některým postačí gymnastický míč.

Jestliže už nějakými problémy se zády trpíte, hledejte zdravotní židli, která vám vaše potíže zmírní. Jako doplňkovou výbavu si můžete pořídit i podnožku pro unavené nohy, ale i dynamický podsedák. Variant je opravdu mnoho.

Nezapomínejte na osvětlení    

Při práci na počítači není dobré sedět ve tmě. To samé platí i u práce, kdy musíte číst tištěné materiály apod. U všech těchto prací byste měli mít rozsvícené kvalitní osvětlení. Vaše oči nebudou tolik unavené, navíc se o vás nebude pokoušet migréna tolik, jak by tom bylo při snížené viditelnosti. S tím souvisí i fakt, že by vaše pracovna měla být co nejdál od místa, kde spíte. Pokud budete mít pracovní kout hned vedle postele, nejen že budete svého partnera obtěžovat světlem z monitoru, ale vy samotní budete mít nutkání neustále do počítače koukat. Nemluvě o méně kvalitním vzduchu, který je přes počítač filtrován.

Tipy a triky pro dokonalou home office

Vše mějte na svém místě a nebojte se originality

Vy jste tím, kdo musí v pracovně trávit svůj čas. Proto by měla být zařízená přesně podle vašeho vkusu. A také požadavků. Zkuste se víc odvázat. Pokud se vám nelíbí obyčejná šedá kancelář, můžete si ji vydekorovat barevně, fantazii se meze nekladou. Důležité je, abyste se zde cítili příjemně. Vše by mělo mít své místo a řád.

Organizace je nezbytná

Jestliže nechcete, aby vám ve vaší domácí pracovně vládl chaos a zmatek, měli byste mít i organizéry, nástěnky a různé přihrádky. Samozřejmé jsou i stojany na tužky. Jednoduše si pořiďte vše, co se postará o to, aby byly všechny vaše dokumenty, tužky, ale i poznámky na svém místě. Tyto „doplňky“ si navíc můžete koupit v různých provedeních, takže vše může navzájem ladit.

Tipy a triky pro dokonalou home office

Tipy a triky pro dokonalou home office

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Máte malý byt? K tomu, abyste se zde cítili lépe, stačí málo

15.07.2019 | Tipy a rady

Během posledních let se nachází stále více těch, kteří se stěhují do malých bytů či garsonek. Velkou roli v tom hrají samozřejmě i financi. Máte malý… Celý článek

Zásady bezpečnosti práce v noci: Víte, na co nesmíte zapomenout?

08.07.2019 | Tipy a rady

Noční práce není – zvláště přes léto – nic neobvyklého. Zejména silničáři využívají sníženou frekvenci aut a nižší teploty k tomu, aby odvedli svou… Celý článek

Jdete natírat plot? Jděte na to s důslednou ochranou svého těla

08.07.2019 | Tipy a rady

Každá věc potřebuje čas od času trochu laskavé péče. K těmto věcem patří například i plot, který ohraničuje vaši zahradu, dům či pergolu. Je barva na… Celý článek

Chyby, které děláme při sprchování

08.07.2019 | Tipy a rady

Sprchování je něčím, bez čeho by náš život nemohl existovat. A nezáleží na tom, zda se sprchujeme ráno nebo večer. Správně provedená sprcha dokáže… Celý článek

Reklama
Reklama