Svátek matek - čím potěšit maminku?

09.05.2020 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Svátek matek, který letos připadá na 10. května, se poprvé slavil již v roce 1908. Za dobu od vzniku této tradice se stal již tradiční příležitostí, jak poděkovat mamince za všechny probdělé noci, za přečtené pohádky, pofoukaná kolínka a hlavně za to, že prostě jenom je. Maminka je tím nejdůležitějším člověkem v našem životě, pojďme spolu vymyslet způsob jak mamince, či babičce jejich významný den zpříjemnit.

Svátek matek - čím potěšit maminku?
Reklama

Téměř všem maminkám určitě udělá největší radost, když jim jejich ratolesti vyrobí dárek vlastnoručně. Nejlepší dárečky jsou takové, které lze využít k ozdobení vašeho domova. Od otisků ručiček, přes obrázky či diplom, kde oceníte tu nejlepší maminku na světě, můžete pro maminku s dětmi vyrobit například rámeček, kam umístíte fotografie, na kterých jsou zobrazeny vaše nejmilejší vzpomínky s maminkou.

 

K výrobě tohoto rámečku potřebujete jen tiskárnu, rámeček a fotky. Jednoduché a přitom udělá mamince či babičce určitě velkou radost. A až někdy bude unavená a podívá se na tento rámeček, bude jí hřát dobrý pocit, že se nesnaží nadarmo.

 

Pokud je ve vaší rodině více generací žen a na oslavě svátku matek se sejdete všechny, je to skvělá příležitost si spolu vytvořit nezapomenutelnou vzpomínku. Chce to sice trošku více fotografického usilí, ale výsledek stojí za to. Co říkáte?

 

Trochu odrostlejší děti, či ti menší s pomocí tatínků, mohou maminku překvapit snídaní do postele. Maminka se stará o vás celý rok, postarejte se tento den o ní, ať ví, že je pro vás výjimečná.

 

Pokud svoji maminku nebudete brát do restaurace na slavnostní oběd, aby nemusela vařit, ale slavíte ho ve větším rodinném kruhu, či dokonce vaří tatínek, nazapomeňte také slavnostně vyzdobit stůl.

 

Menší děti mohou vytvořit ke stolu jmenovky, je jaro, mohou být například ve tvaru tulipánů, či motýlků, fantazii se meze nekladou.

 

Nezapomeňte maminky, babičky, tetičky potěšit květinou. Nemusí být jen kupovaná, určitě všechny ženy ocení i ty s láskou natrhané na louce.

 

Nebo, aby květina mamince dělala radost delší dobu, můžeme s dětmi vyrobit roztomilý květináč.

 

A rada pro tatínky, vaše žena určitě ocení, když jí večer zpříjemníte vanou plnou pěny, masáží či romantickou večeří při svíčkách.

 

Maminka je jen jedna, tak tu svoji milujte a rozmazlujte. Užijte si s ní krásný den matek.

 

 

ZDROJ FOTO: pinterest, pixabay

Reklama
Reklama

Související články

Kupujeme šatní skříň

03.06.2020 | Tipy a rady

Zařizujete si bydlení a stojíte před rozhodnutím, jakou šatní skříň si pořídit? Celý článek

Otrava u psa nebo kočky. Co mám dělat?

29.05.2020 | Tipy a rady

I když pečlivě dodržujete režim krmení, trávíte dny a noci u veterináře a následně hodiny v chovatelských potřebách, abyste se nechali poradit, co… Celý článek

Pracovní ochranné pomůcky v domácnosti: Co by nemělo chybět?

01.05.2020 | Tipy a rady

Máte doma dílnu nebo garáž a rádi si kutíte? Aby ne, vždyť tyto činnosti se řadí mezi velmi oblíbená hobby. Jen je zapotřebí i při zdánlivě banálních… Celý článek

Tlaková impregnace spolehlivě ochrání vaše dřevo a ušetří vám mnoho práce

30.04.2020 | Tipy a rady

Milovníci přírodních materiálů často používají dřevěné prvky i v exteriéru. Zde je ale tento materiál vystaven působení mnoha měnících se vlivů… Celý článek

Reklama
Reklama