affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat

09.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Mnoho lidí si pod pojmem kvalita vybaví nábytek z masivu. A my říkáme, proč ne? Jde o kvalitní materiál, který dlouho vydrží, navíc je nadčasový. Víte ale, jak nábytek z masivu ošetřovat, aby byl stále jako nový?

Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat
Reklama

Zaleží na tom, kde nábytek koupíte

Hodně lidí si myslí, že kupovat drahý nábytek je něco, na co nemají. Víte ale o tom, že když sečtete všechen levný nábytek, který se neustále kazí, a vy jej nahrazujete dalším novým nábytkem, dostanete se na podobné cifry jako u kvalitního nábytku, který vydrží dlouhá léta? Rozdíl je jen v tom, že v případě kvality zaplatíte v jeden čas. Poté se jen těšíte z toho, co máte doma.

Mezi jednoznačně kvalitní nábytek patří ten z masivu. Ten je nejen hezký na pohled, ale má i několik předností, mezi něž patří kvalita, pevnost – a hlavně to, že jde o kvalitní kus přírodního materiálu. Jelikož je ale pořizovací cena opravdu vyšší, jistě budete chtít vědět jak o nábytek pečovat tak, aby byla jeho životnost co nejdelší.

Jak pečovat o dřevěný nábytek

Masivní nábytek je třeba pravidelně čistit. Ideálně pak měkkým a suchým hadříkem, který mírně navlhčíme. Díky tomu z něj jednoduše odstraníme prach., aniž by se voda dostala do dřeva a znehodnotila jej. Prach můžete odstranit i s pomocí vysavače. Stačí k němu přidat nástavec s kartáčkem, jenž má měkké štětinky. Nikdy nábytek nemyjte s obyčejnými mycími prostředky.

Používejte ty, které jsou k tomu speciálně určené. Tyto prostředky obsahují antistatickou složku, díky níž se na nábytek nebude usazovat tolik nových nečistot. Navíc se bude hezky lesknout, ale třeba i vonět.

Jak na různé povrchové úpravy?

Pokud není váš nábytek jen nalakovaný, ale obsahuje olejovou nebo voskovou povrchovou úpravu, bude vyžadovat více péče. K základnímu čištění používejte vlhký hadřík, olej zabrání tomu, aby se vlhkost dostala do dřeva. Některé prostředky obsahují částice vosku, které uzavírají póry dřeva. Jiné zase zvýrazní barvu.

Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat

Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat

Zdroj: pexels.com

                                                                  

 

Reklama
Reklama

Související články

Velikonoční zvyky a tradice

17.04.2019 | Tipy a rady

Velikonoce jsou spojeny s různými obyčeji a zvyky. V různých koutech České republiky se provádí různé obyčeje, které ale postupně ať chceme, nebo ne… Celý článek

Přírodní barvení velikonočních vajíček

17.04.2019 | Tipy a rady

Velikonoce se blíží a v obchodech je široká nabídka velikonoční výzdoby – ikeban, věnečků, květináčů, různých doplňků a to vše v jakýchkoli barevných… Celý článek

Zbavit se hluku v interiéru není nemožné

17.04.2019 | Tipy a rady

Spousta domácností, ale i společností, které mají kanceláře ročně řeší, jak prostory, kde je vítán klid a ticho efektivně odhlučnit. Ať už se jedná o… Celý článek

Znáte jímky na dešťovou vodu? Pomohou vám se zaléváním

17.04.2019 | Tipy a rady

Zachytávání dešťové vody se stalo hitem posledních let. Vracíme se k tomu, co dělávaly generace před námi. Vede nás k tomu vidina ušetřených peněz za… Celý článek

Reklama
Reklama