Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat

09.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Mnoho lidí si pod pojmem kvalita vybaví nábytek z masivu. A my říkáme, proč ne? Jde o kvalitní materiál, který dlouho vydrží, navíc je nadčasový. Víte ale, jak nábytek z masivu ošetřovat, aby byl stále jako nový?

Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat
Reklama

Zaleží na tom, kde nábytek koupíte

Hodně lidí si myslí, že kupovat drahý nábytek je něco, na co nemají. Víte ale o tom, že když sečtete všechen levný nábytek, který se neustále kazí, a vy jej nahrazujete dalším novým nábytkem, dostanete se na podobné cifry jako u kvalitního nábytku, který vydrží dlouhá léta? Rozdíl je jen v tom, že v případě kvality zaplatíte v jeden čas. Poté se jen těšíte z toho, co máte doma.

Mezi jednoznačně kvalitní nábytek patří ten z masivu. Ten je nejen hezký na pohled, ale má i několik předností, mezi něž patří kvalita, pevnost – a hlavně to, že jde o kvalitní kus přírodního materiálu. Jelikož je ale pořizovací cena opravdu vyšší, jistě budete chtít vědět jak o nábytek pečovat tak, aby byla jeho životnost co nejdelší.

Jak pečovat o dřevěný nábytek

Masivní nábytek je třeba pravidelně čistit. Ideálně pak měkkým a suchým hadříkem, který mírně navlhčíme. Díky tomu z něj jednoduše odstraníme prach., aniž by se voda dostala do dřeva a znehodnotila jej. Prach můžete odstranit i s pomocí vysavače. Stačí k němu přidat nástavec s kartáčkem, jenž má měkké štětinky. Nikdy nábytek nemyjte s obyčejnými mycími prostředky.

Používejte ty, které jsou k tomu speciálně určené. Tyto prostředky obsahují antistatickou složku, díky níž se na nábytek nebude usazovat tolik nových nečistot. Navíc se bude hezky lesknout, ale třeba i vonět.

Jak na různé povrchové úpravy?

Pokud není váš nábytek jen nalakovaný, ale obsahuje olejovou nebo voskovou povrchovou úpravu, bude vyžadovat více péče. K základnímu čištění používejte vlhký hadřík, olej zabrání tomu, aby se vlhkost dostala do dřeva. Některé prostředky obsahují částice vosku, které uzavírají póry dřeva. Jiné zase zvýrazní barvu.

Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat

Nábytek z masivu a jak jej ošetřovat

Zdroj: pexels.com

                                                                  

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak ochladit interiér během parných letních dnů

10.06.2019 | Tipy a rady

Léto samotné se sice teprve blíží, avšak vysoké letní teploty nás sužují již nyní. A to i v našich domovech, kde teplota narůstá do velmi… Celý článek

10 důvodů, proč využít služeb stěhovací firmy při stěhování

03.06.2019 | Tipy a rady

Asi se shodneme na tom, že stěhování bez nervů, stresů, shonu a námahy zní trochu jako pohádka. Nicméně jde to – jen vědět, na koho se obrátit. Celý článek

Šest barev, které váš domov udělají útulným

31.05.2019 | Tipy a rady

Na první pohled nám to možná tak nepřijde, ale to, jaké barvy kolem sebe máme, hraje velký vliv na naši psychickou pohodu i náladu. Novou výmalbou… Celý článek

Usazení koberce zvládnete hravě i sami. Kam jej můžeme položit?

24.05.2019 | Tipy a rady

Někomu se koberce líbí, jiným ne. Pro někoho jde o lapače prachu a nečistot, pro jiné a designovou záležitost. Pokud jste však otevřeli tento článek,… Celý článek

Reklama
Reklama