affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Jídelna podle feng shui aneb jak na to

06.03.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Feng shui se snaží o vybavení domácnosti tak, aby vše bylo ve vzájemné harmonii a prostorem mohla volně proudit energie. V takto zařízeném interiéru by se měl člověk cítit mnohonásobně lépe než v tom, kde je vše postaveno jen tak. Ať už jste či nejste vyznavači feng shui, tato inspirace se pro vás může stát velmi přínosnou i tak.

Jídelna podle feng shui aneb jak na to
Reklama

Jídelna je místem, kde trávíme podstatnou část dne. Měníme zde přijaté jídlo na energii, kterou nutně potřebujeme k normálnímu fungování našeho těla. Proto bychom i při jejím zařizování měli být pečliví.

Jídelna podle feng shui aneb jak na to?

Jídelní stůl jako místo pro nepořádek

Jídelna v současnosti už dávno není jen místem, kde se celá rodina sešla u společného oběda či večeře. Jídelní stoly aktuálně dlouží jako odkládací prostor na nepotřebné zbytečnosti, časopisy a další drobnosti. V Číně je však jídelna velmi důležitým místem. Někteří si jídelnu zdobí zrcadly, která opticky násobí množství pokrmů na stole. V jídelně bychom se měli cítit dobře, mít v ní klid a nemělo by nás nic rušit.

Přírodní materiály a teplé barvy

Jídelna podle feng shui musí navozovat pocit klidu a harmonie. Proto zde najdete přírodní materiály, měkké a pohodlné polstrování na židlích, dřevěné stoly. Naopak se sem nehodí kovové ani skleněné sestavy, které jsou moderní, ale ne domácké. Dále zde své místo najdou zemité barvy – žlutá, terakotová, béžová, hnědá či smetanová. Jídelna by měla být také dobře prosvětlena. K přirozenému světlu přidejte i umělé osvětlení, které umístěte přímo nad stůl.

Jídelna podle feng shui aneb jak na to?

Oblé tvary místo rohů

Pocitu tepla a útulnosti dosáhnete barvami, nábytkem, ale i vytápěním. Využívejte dřevěný nábytek, žluté osvětlení, květiny, svíčky, dřevěný nábytek, ubrus nebo vkusné dekorace. Jak jsme již zmínili, do feng shui jídelny se hodí hlavně pohodlné polstrované židle, klidně mohou mít i područky. Místo hran vsaďte na oblé tvary. Rohy v místnosti skryjte za lampy nebo květiny.

Stůl by měl být ideálně oválný nebo kulatý. Oblé tvary dle feng shui vytváří příjemnější energii než ty hranaté. Stůl by měl mít větší počet židlí než těch, kteří na nich sedí.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak skladovat víno v domácnosti

16.05.2019 | Tipy a rady

V naší republice je spousta milovníků dobrého vína. Ještě aby ne, když je velká část Moravy pokryta dlouhými vinicemi. Proto není divu, když se v… Celý článek

Tipy a triky pro dokonalou home office

14.05.2019 | Tipy a rady

Současná doba umožňuje mnohým z nás pracovat i z jiných míst, než je adresa firmy, pro niž práci vykonáváme. Proto není divu, že se i v českých… Celý článek

Pračky: co umí a jakou pračku vybrat?

09.05.2019 | Tipy a rady

Čistota je základ dobrého zdraví. K hygienicky nezávadnému prádlu nám dnes pomáhají automatické pračky. Nejenže ušpiněné prádlo dokonale vyperou, ale… Celý článek

I letos nezapomeňte na pořádný jarní úklid. S námi to bude hned!

09.05.2019 | Tipy a rady

Každé roční období s sebou přináší i méně oblíbené činnosti. Na jaře je to jednoznačně pořádný jarní úklid. Pokud i vy patříte k opozdilcům, co jej… Celý článek

Reklama
Reklama