Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout

25.04.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Češi jsou odjakživa různorodé osobnosti. A to platí i o našem vkusu při zařizování svých domovů. Někteří z nás vědí, jak vše sladit tak, aby nám vznikl domov našich snů, další zařizují tak, jak se podaří. A pak jsou tu ti, kteří si myslí, že tomu rozumí, i když to třeba není pravda. Víte, jaké jsou naše nejčastější neduhy při zařizování interiérů?

Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout
Reklama

Zapomínáme zohlednit dispozici obývacího pokoje             

Při zařizování obývacích pokojů se lze setkávat s dvěma typy problémů. Buď máme velký obývací pokoj, který nijak nečleníme – a zůstává tak neosobní, neútulný a prázdný. Nebo máme obývací pokoj menších rozměrů, který taktéž nijak nedělíme. A nacpeme do něj vše, co nám přijde pod ruku. A co my na to? Nebojte se pokoje rozčlenit na více funkčních částí.

Velký pokoj můžete přepažit beze strachu policemi, ale také sedačkou, která nemusí být nutně přitisknuta ke stěně. Prostor lze opticky spojit také vhodně použitými barvami a materiály. Ty by měly k sobě navzájem ladit a vzájemně se doplňovat. Tím vytvoříte prostor, který bude působit jako jeden příjemný celek.

Jaké chyby děláme při zařizování obýváku a jak se jim vyhnout

Vybavení pokoje je značně nesourodé

Stará sedačka, kterou je škoda vyhodit, ale také vitrína po babičce, která se do našeho obýváku již dávno nehodí. I toto sou velmi časté prohřešky, se kterými se můžeme ještě stále velmi často setkávat. Většina z nás si nekoupí jednu obývací sestavu, která k sobě ladí. Obvykle máme v obýváku nesourodé vybavení, které postrádá jakýkoliv řád a styl. Nemluvě o nekvalitní a špatně zvolené sedačce, kdy je buď zbytečně velká, nebo se na ni nevleze ani polovina našich návštěv.

Kde se vzala, tu se vzala, na polici zbytečnost stála

Určitě si pamatujete na obývací pokoje svých babiček, které měly obýváky plné prosklených vitrín a otevřených polic, kde se kromě dekorací povalovaly i všemožné zbytečnosti, které nebylo kde uložit. Bohužel pro nás, tímto neduhem někteří z nás trpí stále. Shromažďujeme obrovské množství věcí, které nemáme uložit kde jinde, jak v otevřených policích. Jelikož těch uzavřených je nedostatek.

Nejsme nijak originální

Češi jsou oproti světu ještě stále trochu konzervativní. A to i co se originality v interiérech týče. Máme strach vytvořit si takový domov, který bude přesně kopírovat naši osobnost. I kdyby měl být plný vzorů a barev, je jen na nás, co si vybereme. Obývací pokoje nemusí být všechny na vlas stejné. Můžeme se odvázat. A kde jinde než u sebe doma?

Vysoký lesk nebo špatná kvalita materiálu na vzhledu nepřidají           

Posledním problémem, na který se spolu dnes podíváme, jsou špatně volené barvy, povrchové úpravy, ale i materiály – co se týče nábytku. Každý z nás chce, aby byla údržba našich domovů co nejjednodušší. To však nejde, pokud budeme mít skříně, na kterých půjde vidět každý otisk či smítko prachu. Nemluvě o skříních ve vysokém lesku, kde jde vidět opravdu vše. Kromě vzhledu musíme myslet i na praktičnost.

Zdroj: pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Rekonstrukce bydlení vás může vyjít draho - jak ji financovat?

20.06.2019 | Tipy a rady

Rozhodli jste se koupit starší byt nebo dům? Pak se nejspíš dříve či později vrhnete do jeho rekonstrukce. Vše staré se nám rychle okouká a některé… Celý článek

Jak ochladit interiér během parných letních dnů

10.06.2019 | Tipy a rady

Léto samotné se sice teprve blíží, avšak vysoké letní teploty nás sužují již nyní. A to i v našich domovech, kde teplota narůstá do velmi… Celý článek

10 důvodů, proč využít služeb stěhovací firmy při stěhování

03.06.2019 | Tipy a rady

Asi se shodneme na tom, že stěhování bez nervů, stresů, shonu a námahy zní trochu jako pohádka. Nicméně jde to – jen vědět, na koho se obrátit. Celý článek

Šest barev, které váš domov udělají útulným

31.05.2019 | Tipy a rady

Na první pohled nám to možná tak nepřijde, ale to, jaké barvy kolem sebe máme, hraje velký vliv na naši psychickou pohodu i náladu. Novou výmalbou… Celý článek

Reklama
Reklama