I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

02.07.2019 | StanislavaV | Rubrika - Tipy a rady

Mnozí z nás při rekonstrukci myslí zejména na hlavní obytné pokoje, kam patří kuchyně, obývací pokoj či koupelna. Ložnice se pak velmi často stává místem, na které zapomínáme. Říkáme si, že jde jen o místo, kde přespáváme. Avšak i tomuto prostoru by měla být věnována patřičná pozornost. Protože to, jak daný pokoj vypadá, ovlivňuje to, jak se v něm cítíme.

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?
Reklama

Co všechno chceme předělat?

Jako první bychom se měli po své ložnici pořádně rozhlédnout. Co všechno zde chceme změnit? Je výmalba vaší ložnice několik let stará a už znatelně zašlá? Nejste spokojeni s postelí, protože není ani trochu pohodlná? Nemluvě o lustru, který jen chytá prach a pamatuje ještě vaše prarodiče? Některých drobností, jako je například nedržící police ve skříni, si na první pohled nevšimneme, některých si všimneme hned. I tak je ale čas od času třeba udělat radikální změnu. A nemusí vás přijít ani zbytečně draze.

Jde to i levněji

Ano, žádná rekonstrukce se nikdy neobejde bez financí. Avšak vždy se najde nějaký způsob, kde všude lze při rekonstruování ušetřit. Ušetřit můžete například již u samotné výmalby. K čemu vám bude malířská firma, když máte zručné přátele? I menší úpravy na stěnách můžete zvládnout svépomocí. Dírky po hřebíčkách, mírně opadávající starší barva apod. K nové výmalbě vám stačí oškrabat tu starou, stěny napenetrovat, vymalovat a máte hotovo. Pro dodržení linií doporučujeme některá místa přelepit papírovou lepicí páskou.

Jaká bude podlaha?

Možná se právě rozhodujete, zda by nebylo fajn vyměnit i starý koberec? Ještě před tím, než unáhleně koupíte nový, se však podívejte, jaká podlaha se pod ním skrývá. Máte pod kobercem ukrytý poklad ve formě parket? Buďte jen rádi. Parkety jsou opět na výsluní, co se podlahových krytin týče. Proto raději investujte do jejich renovace a koberec pořiďte například jen kusový k posteli, aby vám nebyla po ránu zima na nohy.

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

Osvětlení hraje velkou roli

Velký křišťálový lustr sice může vypadat fajn, co už ale tak fajn nebude, je jeho údržba. Můžeme se snažit, jak chceme, ale některé byty a domy jsou na prach náchylnější. Například díky svému umístění hned vedle prašné silnice. Proto se snažte do ložnice pořídit decentnější a elegantnější osvětlení. Kromě centrálního světla, které prosvětlí celou ložnici, byste neměli zapomínat ani na lampičky u postele. O orientační osvětlení se může postarat i romanticky vypadající LED pásek. A když už jsme u LED osvětlení. Víte, že LED žárovky vám ušetří výdaje za osvětlení o více jak polovinu, při jejich správném výběru?

Co s nábytkem?

Posledním důležitým prvkem (kromě dekorací), je nábytek. To, jaký nábytek v ložnici budeme mít, se odvíjí od toho, jak velká naše ložnice je. Například nábytek z masivu může být opravdu krásný, v malém pokoji by však příliš dobře nevypadal. Jestliže bojujete s místem, můžete zvolit nábytek na míru. Nebo si můžete koupit hotovou sestavu. Jestliže chcete ušetřit, nemusíte mít strach nakoupit kusový nábytek (klidně i použitý) a poté jej stačí zrenovovat. I stará skříň může s trochou péče vypadat lépe než ta nově koupená. A poslední – protože je ložnice místem, kde zejména odpočíváme a spíme, neměli bychom zapomínat na výběr kvalitní matrace.

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

I malé úpravy mohou změnit vaši ložnici k nepoznání. Víte, jak na to?

Zdroj: flickr.com, pixabay.com, pexels.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Co by měl splňovat kvalitní nábytek?

12.09.2019 | Tipy a rady

Každý z nás potřebuje alespoň tu a tam nový nábytek. Ať už se stěhujeme do nového domu, dosloužila nám letitá postel, vyrostlo dítko a chceme nově… Celý článek

Je rozumné prodávat byt na vlastní pěst?

11.09.2019 | Tipy a rady

Málokomu se zadaří bydlet po celý život v jednom domě nebo bytě. Většina z nás pár nemovitostí za život vystřídá, ať už v rámci jedné obce či města,… Celý článek

Kam se vším? Do skladového kontejneru!

15.08.2019 | Tipy a rady

Sháníte přístřešek na auto, dřevo, zahradní nábytek a kola? Pořiďte si multifunkční skladovací plechový kontejner. Pojme totiž vše, co potřebujete… Celý článek

Péči o dřevěný nábytek zvládnete hravě i sami

12.08.2019 | Tipy a rady

Voňavý, hezký a pevný. Přesně takový je nábytek z masivu, který je mezi lidmi stále oblíbenější. Ačkoliv si za něj připlatíme, máme jistotu, že půjde… Celý článek

Reklama
Reklama