Co by měl splňovat kvalitní nábytek?

12.09.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Každý z nás potřebuje alespoň tu a tam nový nábytek. Ať už se stěhujeme do nového domu, dosloužila nám letitá postel, vyrostlo dítko a chceme nově vybavit dětský pokoj či chceme nábytek jakýkoli jiný, určitě budeme očekávat, že ten nový bude nejen estetický, ale i kvalitní a splní všechna naše očekávání. Jaké jsou základní indicie k tomu, že je nábytek kvalitní?

Co by měl splňovat kvalitní nábytek?
Reklama

Vsaďte na odolný materiál

 

Jestliže pořizujeme dřevěné schody, nejlepší volbou bude zhotovení z masivního, tvrdého dřeva. Je pevné, odolné vůči poškození, je těžké a stabilní. Jestliže chceme kupříkladu nový stůl či postel, i tady je masiv, těžké dřevo nejlepší.

U sedací soupravy se zřejmě dřevu vyhnete, ale i tady je použitý materiál důležitý. Jestliže chcete, aby se nábytek dobře udržoval, volte potah, který se dá otírat, odpuzuje vodu, může být i pestrý, aby příp. fleky „nerazily“ na první pohled do očí. Ať už mají sedací soupravy jakýkoli tvar, je potřeba, aby bylo čalounění velmi dobře provedeno, jde-li rozložit, manipulace by měla být snadná i pro křehkou ženu.

Pestrost a nezávadnost pro děti

 

Kapitolou samou pro sebe je dětský nábytek. Nejenže by měl být zajímavý, barevný, ošetřen nezávadnými nátěry, příp. jednobarevný, který je ozdoben pestrým povlečením, obrázky na zdích, hezkým kobercem… U nábytku pro děti přemýšlejte také nad tím, jaký čas bude ratolestem sloužit. U malých dětí pozor na žebříky, šprušle a jiné, kde by mohly prostrčit hlavu a nemoct ji dostat zpět. U postelí zvažte jejich nákup i s ohledem na velikost pokoje. Skvělé jsou patrové postele, kdy může být ve spodní části umístěn i psací stůl nebo hrací koutek. Výborné jsou také postele s úložnými šuplíky, nebo s přistýlkou, pokud u vás často přespává kamarád dítka, bratranec, sestřenice a podobně.

Vhodné pro malé děti jsou i nejrůznější vychytávky, jako jsou zábrany na postele, schodiště, snížené madlo na schodišti, ale i bezpečnostní záslepky zásuvek, ochrany rohů stolů, „zámky“ na šuplíky, dvířka nebo troubu u sporáku a mnohé jiné.

Nábytek do koupelny

 

V koupelně bývá vlhko. Nábytek bychom měli nakupovat s vědomím, že se nevyhne alespoň občasnému zakapání. Pečlivě vybírejte skříňky pod umyvadlo, aby nedošlo k častému zatékání vody ke skříňce při mytí rukou. Je dobré volit nábytek, který má nastavitelné nebo dost vysoké nožky, pod nimiž se bude dát snadno vytřít.

Sůl pro pár i početnou rodinu

 

Jestliže jste menší rodina, ale tu a tam je vás doma mnoho, je ideální rozkládací jídelní stůl. Nezabere spoustu místa, přitom se u něj v případě potřeby najíte všichni. Kvalitní stůl by měl být stabilní, odolný vůči oděru. Jestliže máte prostornou jídelnu, velký stůl, ať už bude oválný či hranatý, dovede udělat velkou parádu. Pečlivě vybírejte i židle. Pokud máte děti, je lepší vybrat kvalitní židle bez polstrování, které je sice krásné a příjemné, ale s dětmi by si židle mohly žádat častější speciální čištění zmiňovaného čalounění.

Kvalitní nábytek by měl mít dlouhou životnost. Masiv, ale i kov, kvalitní potah, speciální nátěry a podobně tomu velmi napomohou. Máte-li na nákup dost času, vybírejte jej ve slevách a akčních nabídkách. Ušetříte i desetitisíce korun a budete mít doma vybavení, na které budete právem pyšní a budete se na něj moci plně spolehnout.

 

Reklama
Reklama

Související články

Svátek matek - čím potěšit maminku?

09.05.2020 | Tipy a rady

Svátek matek, který letos připadá na 10. května, se poprvé slavil již v roce 1908. Za dobu od vzniku této tradice se stal již tradiční příležitostí,… Celý článek

Pracovní ochranné pomůcky v domácnosti: Co by nemělo chybět?

01.05.2020 | Tipy a rady

Máte doma dílnu nebo garáž a rádi si kutíte? Aby ne, vždyť tyto činnosti se řadí mezi velmi oblíbená hobby. Jen je zapotřebí i při zdánlivě banálních… Celý článek

Tlaková impregnace spolehlivě ochrání vaše dřevo a ušetří vám mnoho práce

30.04.2020 | Tipy a rady

Milovníci přírodních materiálů často používají dřevěné prvky i v exteriéru. Zde je ale tento materiál vystaven působení mnoha měnících se vlivů… Celý článek

Terč na šipky: Zábava pro celou rodinu

27.04.2020 | Tipy a rady

Během dlouhých chvilek doma je dobré si najít způsoby, jak se spolu s celou rodinou zabavit, abyste se zbytečně nenudili. Jednou z možností je hraní… Celý článek

Reklama
Reklama