Co by měl splňovat kvalitní nábytek?

12.09.2019 | PR článek | Rubrika - Tipy a rady

Každý z nás potřebuje alespoň tu a tam nový nábytek. Ať už se stěhujeme do nového domu, dosloužila nám letitá postel, vyrostlo dítko a chceme nově vybavit dětský pokoj či chceme nábytek jakýkoli jiný, určitě budeme očekávat, že ten nový bude nejen estetický, ale i kvalitní a splní všechna naše očekávání. Jaké jsou základní indicie k tomu, že je nábytek kvalitní?

Co by měl splňovat kvalitní nábytek?
Reklama

Vsaďte na odolný materiál

 

Jestliže pořizujeme dřevěné schody, nejlepší volbou bude zhotovení z masivního, tvrdého dřeva. Je pevné, odolné vůči poškození, je těžké a stabilní. Jestliže chceme kupříkladu nový stůl či postel, i tady je masiv, těžké dřevo nejlepší.

U sedací soupravy se zřejmě dřevu vyhnete, ale i tady je použitý materiál důležitý. Jestliže chcete, aby se nábytek dobře udržoval, volte potah, který se dá otírat, odpuzuje vodu, může být i pestrý, aby příp. fleky „nerazily“ na první pohled do očí. Ať už mají sedací soupravy jakýkoli tvar, je potřeba, aby bylo čalounění velmi dobře provedeno, jde-li rozložit, manipulace by měla být snadná i pro křehkou ženu.

Pestrost a nezávadnost pro děti

 

Kapitolou samou pro sebe je dětský nábytek. Nejenže by měl být zajímavý, barevný, ošetřen nezávadnými nátěry, příp. jednobarevný, který je ozdoben pestrým povlečením, obrázky na zdích, hezkým kobercem… U nábytku pro děti přemýšlejte také nad tím, jaký čas bude ratolestem sloužit. U malých dětí pozor na žebříky, šprušle a jiné, kde by mohly prostrčit hlavu a nemoct ji dostat zpět. U postelí zvažte jejich nákup i s ohledem na velikost pokoje. Skvělé jsou patrové postele, kdy může být ve spodní části umístěn i psací stůl nebo hrací koutek. Výborné jsou také postele s úložnými šuplíky, nebo s přistýlkou, pokud u vás často přespává kamarád dítka, bratranec, sestřenice a podobně.

Vhodné pro malé děti jsou i nejrůznější vychytávky, jako jsou zábrany na postele, schodiště, snížené madlo na schodišti, ale i bezpečnostní záslepky zásuvek, ochrany rohů stolů, „zámky“ na šuplíky, dvířka nebo troubu u sporáku a mnohé jiné.

Nábytek do koupelny

 

V koupelně bývá vlhko. Nábytek bychom měli nakupovat s vědomím, že se nevyhne alespoň občasnému zakapání. Pečlivě vybírejte skříňky pod umyvadlo, aby nedošlo k častému zatékání vody ke skříňce při mytí rukou. Je dobré volit nábytek, který má nastavitelné nebo dost vysoké nožky, pod nimiž se bude dát snadno vytřít.

Sůl pro pár i početnou rodinu

 

Jestliže jste menší rodina, ale tu a tam je vás doma mnoho, je ideální rozkládací jídelní stůl. Nezabere spoustu místa, přitom se u něj v případě potřeby najíte všichni. Kvalitní stůl by měl být stabilní, odolný vůči oděru. Jestliže máte prostornou jídelnu, velký stůl, ať už bude oválný či hranatý, dovede udělat velkou parádu. Pečlivě vybírejte i židle. Pokud máte děti, je lepší vybrat kvalitní židle bez polstrování, které je sice krásné a příjemné, ale s dětmi by si židle mohly žádat častější speciální čištění zmiňovaného čalounění.

Kvalitní nábytek by měl mít dlouhou životnost. Masiv, ale i kov, kvalitní potah, speciální nátěry a podobně tomu velmi napomohou. Máte-li na nákup dost času, vybírejte jej ve slevách a akčních nabídkách. Ušetříte i desetitisíce korun a budete mít doma vybavení, na které budete právem pyšní a budete se na něj moci plně spolehnout.

 

Reklama
Reklama

Související články

Je rozumné prodávat byt na vlastní pěst?

11.09.2019 | Tipy a rady

Málokomu se zadaří bydlet po celý život v jednom domě nebo bytě. Většina z nás pár nemovitostí za život vystřídá, ať už v rámci jedné obce či města,… Celý článek

Kam se vším? Do skladového kontejneru!

15.08.2019 | Tipy a rady

Sháníte přístřešek na auto, dřevo, zahradní nábytek a kola? Pořiďte si multifunkční skladovací plechový kontejner. Pojme totiž vše, co potřebujete… Celý článek

Péči o dřevěný nábytek zvládnete hravě i sami

12.08.2019 | Tipy a rady

Voňavý, hezký a pevný. Přesně takový je nábytek z masivu, který je mezi lidmi stále oblíbenější. Ačkoliv si za něj připlatíme, máme jistotu, že půjde… Celý článek

Bezodpadová domácnost? Jde to i po malých krůčcích

04.08.2019 | Tipy a rady

Stává se vám v poslední době to, že vám již objem vaší popelnice nestačí? Chtěli byste produkovat méně odpadu, a tím pomoci své planetě? V tom… Celý článek

Reklama
Reklama