Víte, kde lze využít svařované sítě a plechy?

16.04.2017 | PR článek | Rubrika - Stavba

S pojmy svařované sítě a plechy se setkal bezpochyby každý z vás. Jen málokdo však zná maximální potenciál těchto stavebních materiálů. Ocelové prvky, které mají široké použití v mnoha oblastech. A proto se možná i tento článek stane určitou inspirací při vašich budovatelských plánech.

Víte, kde lze využít svařované sítě a plechy?
Reklama

Ať už jde o svařované sítě nebo plechy, v obou případech lze hovořit o hutním materiálu, jehož výroba probíhá trochu odlišnými způsoby.

Svařované sítě a jejich použití

Nejprve si pojďme představit tento stavební doplněk, jež je vytvořen z žebírkovaného drátu příslušného průměru. Jednotlivé dráty jsou k sobě přichyceny bodově tak, aby vytvářely dostatečně pevnou a stabilní síť.

I díky tomuto tvaru mají svařované sítě poměrně široké možnosti užití. Není to pouze stavebnictví, jak by si mohl někdo myslet. Tento speciální drátěný program lze aplikovat také v zemědělství a chovatelství při tvorbě nejrůznějšího oplocení. Svařované sítě můžete kromě zpevnění podlahy upotřebit i při tvorbě pergol a kdekoliv jinde v exteriéru, kde je třeba docílit potřebné odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a k zesílení stability.

Vsaďte na ty správné plechy

Přesuneme-li se k druhému zmíněnému hutnímu materiálu, také vám přineseme několik praktických informací. Plechy jsou vyráběny válcováním za tepla nebo za studena, v závislosti na požadovaném výsledném produktu.

Plechy bývají obvykle opatřeny pozinkovanou vrstvou, takže nereziví. Velice často jsou aplikovány při realizaci nejrůznějšího opláštění budov, zahradních domků a podobných nemovitostí. Slouží i při tvorbě stěn a v libovolných oblastech průmyslového odvětví.

Nepodceňujte význam svařovaných sítí a kvalitních plechů, s nimiž můžete vytvářet hotové divy. Navíc jejich pořizovací náklady celé stavební dílo nikterak nezdraží.

 

Reklama
Reklama

Související články

Lehké střešní krytiny značky Onduline

05.08.2019 | Stavba

Vybrat si střešní krytinu může být běh na dlouhou trať. Na trhu je tolik rozdílných možností. Po které ale sáhnout? Pokud hledáte lehkou střešní… Celý článek

Co stavitelům nabízí stavebniny PRO-DOMA?

25.04.2019 | Stavba

Jedním z nejdůležitějších předpokladů každé úspěšné stavby je přístup k dostatečně širokému sortimentu kvalitních a regionálně dostupných stavebnin.… Celý článek

Vybíráme jímku. Jak na to?

15.06.2018 | Stavba

O tom, co je to jímka, se není nutné dlouze rozepisovat. V praxi se jedná o hermeticky uzavřenou nádobu, který je umístěná pod zemí. Když se… Celý článek

Malý, nebo velký dům? Je to na vás...

30.04.2018 | Stavba

Rozhodli jste se, že si pořídíte dům? Od prvotního rozhodnutí k jeho realizaci je dlouhá cesta, na níž budete muset dopodrobna promyslet mnoho… Celý článek

Reklama
Reklama