Noční stolky, aneb jak si správně vybrat?

14.08.2017 | StanislavaV | Rubrika - Postele a matrace

Nedílnou součástí ložnice, jsou také noční stolky. Odkládáme si na ně mobily, tablety, léky nebo rozečtené knihy. Jak ale správně vybrat noční stolek? Který se hodí do vaší ložnice a jaké jsou letošní trendy? Povíme si v dnešním článku.

Noční stolky, aneb jak si správně vybrat?
Reklama

Vybrat správně neznamená, sáhnout po tom prvním

I když se jedná o tak malý kousek nábytku, rozhodně bychom neměli opomínat design. Pokud máte ložnici zařízenou v určitém stylu, měl by noční stolek korespondovat s tímto stylem. Držet se barev, které se v ložnici prolínají, ale také struktur. Velice trendy jsou přírodní materiály jako jsou kůže, len, dřevo, či samet.

 

noční stolek

 

Dnes je trh poměrně bohatý a tak není těžké sehnat noční stolek v mnoha provedeních. Od klasického dřevěného až po umělecký kousek hrající barvami.

 

Ideální ovšem je, pokud sladíte noční stolek s materiálem postele. Nejlépe tak zapadne a bude vypadat, jako její součást. Je to snadné a efektní. Mnoho postelí se prodává také s nočními stolky. Usnadní vám to výběr i pozdější práci s hledáním toho pravého.

Noční stolek součástí čela postele

Doba pokročila a tak je dnes možné sehnat postele, které mají krásné dřevěné čelo, jehož součástí jsou také poličky, které nahradí noční stolek. Jedná se o velice praktický kousek. Žádné investice navíc, vše za jednu cenu.

 

noční stolek

Hledejte inspiraci ve vintage

Vintage styl se skvěle hodí právě do ložnic. Jedná se o starší prvky zasazené do moderního a čistého interiéru. Velice vkusně vypadá bílý noční stolek s ozdobnými motivy inspirované zámeckým stylem. Je to kousek, který může velice příjemně oživit vaši ložnici. Zároveň poslouží i po té praktické stránce.

 

noční stolek

Moderní, ale praktický

Už při samotném výběru dbejte také na kvalitu nočního stolku. Ono se to nezdá, ale i noční stolek vás může stát nemalé peníze. Pokud je vyhodíte jen tak za kousek, který se za pár let rozpadne, k čemu to bylo?

 

noční stolek

 

Při výběru dbejte na pár důležitých věcí:

  • Kolik místa pro noční stolek máte vedle postele?

  • Jak vysoká je vaše postel? A jak může být vysoký noční stolek?

  • Chcete šuplíky nebo dvířka?

  • Bude stolek ladit s postelí nebo se stane originálním kouskem vaší ložnice?

  • Chcete uzamykatelný noční stolek pro vaše tajnosti?

  • Je bezpečný?

  • Je stabilní?

 

Položte si tyto otázky, než sáhnete po tom vysněném nočním stolku. Splňuje vaše požadavky? Pak rozhodně stojí za to si jej pořídit i když bude cena vyšší, než jakou jste očekávali.

 

Zdroj fotografií: ikea.com, pexels.com, pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Víte, kde sehnat kvalitní a levné matrace?

17.05.2019 | Postele a matrace

Spánek je pro nás velmi důležitý, a proto bychom měli dělat vše, co se dá k tomu, aby byl kvalitní a my se následující ráno cítili odpočatě, svěže a… Celý článek

Správná péče o matraci značně zvýší kvalitu vašeho spánku

29.04.2019 | Postele a matrace

Kvalitní spánek. To není jen kvalitní postel s matrací a pravidelná výměna ložního prádla. Velkou roli v tom, jak kvalitní náš spánek bude, hraje i… Celý článek

Ke kvalitnímu spánku jen dobrá matrace nestačí

04.02.2019 | Postele a matrace

S přibývajícími léty si většina z nás uvědomuje nutnost zdravého spánku. Jen ten nám dodává potřebnou energii na celý den. Dost často se přitom… Celý článek

Zdravým spánkem probudíme vitalitu a předejdeme zdravotním obtížím

25.10.2018 | Postele a matrace

Veřejnost je dobře obeznámena se způsoby, kterými lze prodloužit život, upravit váhu, zlepšit zdravotní stav, odstranit zdravotní obtíže a pozvednout… Celý článek

Reklama
Reklama