affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Mýty a fakta o dřevoplastu

19.11.2018 | PR článek | Rubrika - Podlahy a schody

Při výběru terasové podlahy upřednostňuje většina vlastníků nemovitostí odolný materiál, který bude dobře vypadat, a přitom vyžadovat minimální péči. Zatímco údržba dřevěných podlah je relativně náročná, podlahy vyrobené z WPC prken, které by v ideálním případě měly obsahovat 60 % dřevní hmoty a 40 % speciálního polymeru, výše zmíněná kritéria splňují. Je proto načase vyvrátit některé mýty, které se v souvislosti s dřevoplastem objevují.

Mýty a fakta o dřevoplastu
Reklama

Mýtus č. 1: Dutá prkna jsou lepší a levnější alternativa plných prken

 

Ačkoli někteří prodejci argumentují, že terasa z dutých prken lépe dýchá, a navíc je levnější, ve skutečnosti toto řešení skrývá mnoho negativ. Problematická je již samotná montáž, neboť tato prkna je nutné vyspádovat za účelem odvodu vody. Kvůli její kondenzaci v materiálu a velkému rozdílu teplot od země a nad terasou v letním období totiž dochází ke vzniku plísní, kroucení či rozpadu materiálu. Dutá prkna s tenkou stěnou jsou rovněž náchylnější k poškození (např. proražení pádem těžkého předmětu), takže šetřit na materiálu se skutečně nevyplatí. Použitím plných prken se zmíněným negativům lze naopak vyvarovat.

 

 

Mýtus č. 2: Podkladní nosiče z WPC jsou zbytečné, stačí tropické dřevo

 

Jelikož podkladní rošty tvoří nejvíce namáhanou část terasy, která je v přímém kontaktu s vodou a sněhem, správný materiál hraje zásadní roli. Dřevěné hranoly mají tendenci se kroutit a při jejich zakrytí prkny hrozí zvýšený výskyt dřevokazných hub a plísní. Nejvhodnější alternativou jsou hliníkové profily, které umožňují velmi snadnou instalaci teras. Prkna se jednoduše upevní pomocí spojovacích klipů k hliníkovým nosičům.

 

Mýtus č. 3: WPC terasy nejsou odolné proti chlorované vodě

 

Přestože se objevují názory, že dřevoplast se k venkovním bazénům nehodí, opak je pravdou. Díky polymeru HDPE jsou prkna Woodplastic® vysoce odolná proti bazénové chemii i soli a speciální protiskluzová úprava z nich naopak dělá ideální materiál právě pro podlahy kolem venkovních bazénů a vířivek.

 

 

Mýtus č. 4: Dřevoplastové terasy jsou samočisticí

 

Samočisticí terasa bohužel neexistuje, a i podlaha z WPC se může ušpinit – ať už pylem, prachem, nánosy bahna od domácích mazlíčků, jídlem či pitím při venkovních posezeních, barbecue nebo oslavách. Není však nic jednoduššího než vzít občas hadici, terasu opláchnout a případné skvrny vyčistit běžnými prostředky na nádobí. Při silnějším znečištění je možné použít přípravky obsahující chlór.

 

Více informací o produktech naleznete na webových stránkách: www.woodplastic.cz

O společnosti WPC-WOODPLASTIC

WPC–WOODPLASTIC a.s. (www.woodplastic.cz) je česká firma vyrábějící dřevo-plastová prkna, která nachází uplatnění jako terasové podlahy, obklady domů a ploty. WPC je kompozitní materiál složený ze dřeva a plastu, v případě WoodPlastic® se jedná o poměr 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE. Mezi přednosti WoodPlastic® prken patří přirozený vhled, odolnost, plně probarvený profil, stálobarevnost a minimální nároky na péči. Produkty WoodPlastic® jsou 100 % recyklovatelné a neobsahují toxické látky. Jako jediná společnost v Evropě používá WPC–WOODPLASTIC americkou laserovou technologii Strandex. Po celém světě již bylo položeno více než 500 000 m2 teras WoodPlastic® v různých klimatických podmínkách.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Známe výhody dřevěných podlah. Díky čemu jsou tak oblíbené?

30.03.2019 | Podlahy a schody

Dřevo je velmi oblíbený materiály. Ať už na nábytek, dekorace nebo právě podlahu. Zejména dřevěné podlahy jsou pověstné pro svoji kvalitu a působivý… Celý článek

Vinylová podlaha: Top řešení jak pro domácnost, tak i pro komerční prostory

06.02.2019 | Podlahy a schody

Vybíráte si aktuálně podlahovou krytinu do vaší novostavby, nebo uvažujete o rekonstrukci vaší stávající podlahy? Ať už jste se ocitli v jakékoli ze… Celý článek

Jak vybrat barevný odstín terasové podlahy

18.09.2018 | Podlahy a schody

Výběr barevného odstínu terasové podlahy je důležitým faktorem, protože ovlivňuje celkový ráz a vyznění zahrady. Při samotné volbě je důležité brát v… Celý článek

Podlahy Olomouc

05.09.2018 | Podlahy a schody

Potřebujete poradit s výběrem nové podlahy? Sháníte kvalitní podlahovou krytinu s dlouhou životností, která vám dokonale sedne do vašeho domu? Chtěli… Celý článek

Reklama
Reklama