affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Jak vybrat barevný odstín terasové podlahy

18.09.2018 | PR článek | Rubrika - Podlahy a schody

Výběr barevného odstínu terasové podlahy je důležitým faktorem, protože ovlivňuje celkový ráz a vyznění zahrady. Při samotné volbě je důležité brát v potaz barvu fasád domů, styl nábytku, ale také flóru, kterou je zahrada osázena. Správně zvolený odstín terasové podlahy musí do tohoto konceptu dokonale zapadnout a nebýt rušivým elementem.

Jak vybrat barevný odstín terasové podlahy
Reklama

„Mnoho majitelů nemovitostí, ke kterým náleží i zahradní pozemky, nedbá na celkovou estetiku. Často se proto setkáváme ve svém okolí se zahradami, které nepůsobí kompaktně. Jejich vyznění neladí s domem a barevností fasád,“ říká Zdeněk Hoštička, předseda představenstva společnosti WPC-WOODPLASTIC a.s.

Přitom stačí opravdu málo – vše si předem rozmyslet a následně porovnat vzorníky barev terasových prken s barvou fasád, barvou dřeva použitého například při výrobě pergol či terasového zastřešení. „Proto našim zákazníkům vždy velmi rádi a ochotně radíme s výběrem správného odstínu terasových prken, například v našich terasových centrech, kde jsou nainstalovány terasy hned v několika odstínech. Barevnost totiž nevyzní na jednotlivých prknech tolik, jako na celistvé ploše,“ dodává Zdeněk Hoštička.

Styl rustikální

Venkovský styl pojetí zahrad je stále velmi oblíbený. Typickými odstíny fasád jsou bílá, smetanová, béžová a žlutá. Jako obklad pak velmi dobře slouží kameny a cihly. Zahradní nábytek je vyroben z přírodních materiálů, jakými jsou dřevo či ratan. Velmi často se také objevuje kovový nábytek v romantickém provedení. Tento typ zahrad bývá nejčastěji osázen přirozeně rostlými dřevinami a květinami, doplněn o keramické nebo terakotové květníky.

Nejvhodnější volbou terasové podlahy jsou prkna v přírodních tónech dřevin. Společnost WPC-Woodplastic doporučuje ze své nabídky odstíny cedar, teak, palisander a merbau. Struktura prken by měla připomínat dřevo.

Styl minimalistický

Moderní, tedy minimalistický styl je definován studenými tóny fasád, nejčastěji bílou a šedou. Jako materiály zde vystupují beton, kámen a sklo. Nábytek musí působit odlehčeně, proto majitelé těchto zahrad volí lehký hliníkový nebo designový plastový. Objevuje se také nábytek z umělého ratanu v minimalistickém provedení a zahradní stoly mívají skleněné desky. Flóra bývá umístěna ve velkých designových květnících, nejčastěji se jedná o zastřižené solitérní rostliny.

Správnou volbou barevného odstínu terasové podlahy jsou exotické dřeviny nebo ocelové „inox“ barvy. WPC-Woodplastic ze své nabídky doporučuje terasová prkna v provedení wenge, eben, inox a palisander. Struktura těchto prken by měla být hladká, jemně strukturovaná nebo drážkovaná. I když je drážkování výrazné, jedná se o žádoucí efekt, který do minimalistického pojetí vnáší náboj a eleganci. Vše může být umocněno zvolenou šířkou prkna.

 

 

Více informací o produktech naleznete na webových stránkách: www.woodplastic.cz

Společnost WPC-WOODPLASTIC vystavuje na letošním ročníku veletrhu FOR ARCH, který se koná ve dnech 18. – 22. 9. 2018 v PVA EXPO Praha v Letňanech, hala 5, stánek 5B18.

 

O společnosti WPC-WOODPLASTIC

WPC–WOODPLASTIC a.s. (www.woodplastic.cz) je česká firma vyrábějící dřevo-plastová prkna, která nachází uplatnění jako terasové podlahy, obklady domů a ploty. WPC je kompozitní materiál složený ze dřeva a plastu, v případě WoodPlastic® se jedná o poměr 60 % dřevní hmoty a 40 % HDPE. Mezi přednosti WoodPlastic® prken patří přirozený vhled, odolnost, plně probarvený profil, stálobarevnost a minimální nároky na péči. Produkty WoodPlastic® jsou 100 % recyklovatelné a neobsahují toxické látky. Jako jediná společnost v Evropě používá WPC–WOODPLASTIC americkou laserovou technologii Strandex. Po celém světě již bylo položeno více než 500 000 m2 teras WoodPlastic® v různých klimatických podmínkách.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Známe výhody dřevěných podlah. Díky čemu jsou tak oblíbené?

30.03.2019 | Podlahy a schody

Dřevo je velmi oblíbený materiály. Ať už na nábytek, dekorace nebo právě podlahu. Zejména dřevěné podlahy jsou pověstné pro svoji kvalitu a působivý… Celý článek

Vinylová podlaha: Top řešení jak pro domácnost, tak i pro komerční prostory

06.02.2019 | Podlahy a schody

Vybíráte si aktuálně podlahovou krytinu do vaší novostavby, nebo uvažujete o rekonstrukci vaší stávající podlahy? Ať už jste se ocitli v jakékoli ze… Celý článek

Mýty a fakta o dřevoplastu

19.11.2018 | Podlahy a schody

Při výběru terasové podlahy upřednostňuje většina vlastníků nemovitostí odolný materiál, který bude dobře vypadat, a přitom vyžadovat minimální péči.… Celý článek

Podlahy Olomouc

05.09.2018 | Podlahy a schody

Potřebujete poradit s výběrem nové podlahy? Sháníte kvalitní podlahovou krytinu s dlouhou životností, která vám dokonale sedne do vašeho domu? Chtěli… Celý článek

Reklama
Reklama