affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Ještě jste nepřešli na LED žárovky? Je nejvyšší čas...

21.02.2018 | PR článek | Rubrika - Osvětlení

LED žárovky jsou stále oblíbenější. Lidé je volí pro jejich četné výhody. Už s nimi svítíte, nebo jste se o ně zatím příliš nezajímali? Pojďme si povědět, proč přejít na uvedené osvětlení. Poznejte i vy pozitiva této technologie.

Ještě jste nepřešli na LED žárovky? Je nejvyšší čas...
Reklama

Proč volit LED žárovky

Nejdříve si vysvětleme alespoň zkratku LED. Pochází z anglického "Ligh-Emitting Diode", tedy "světlo vyzařující dioda". Tato technologie se nevyužívá pouze v oblasti žárovek. My se však zaměříme právě na ně, respektive na výhody, které vám přinesou.

LED žárovky jsou moderní způsob osvětlení, který najdete ve stále více domácnostech, ale i na dalších místech. Oceníte především jejich úspornost. Konkrétně ušetříte kolem 85 % spotřebované energie oproti klasickým žárovkám. Z dalších výhod si uveďme vysokou životnost. Vydrží vám až 50 000 hodin provozu. Nebudete je tedy muset každou chvíli měnit, což vám přijde vhod, především pokud je máte na hůře přístupných místech.

V moderních domácnostech a v dalších interiérech jsou také velmi oblíbené LED pásky. Využívají se hlavně k osvětlení pracovní plochy kuchyňských linek. Kromě toho, že jsou praktické, mají rovněž dekorativní využití. Slouží jako podsvícení třeba obývacích stěn. Dodávají jim na luxusním dojmu.

Své uplatnění si nachází také LED reflektory osvětlující různé vnitřní i venkovní prostory. I zde oceníte menší spotřebu energie, ale rovněž skutečnost, že na rozdíl od klasického halogenového světla se nepřehřívají. A samozřejmě využití je mnohem širší.

Jak vybrat LED žárovku?

A podle čeho vybírat LED žárovku? Zaměřte se především na světelný tok (udává se v lumenech), spotřebu elektrické energie, barvu světla, úhel svitu žárovky, patici, rozměry a další parametry. Je-li tato problematika pro vás zcela neznámou, nechte si poradit od odborníka, případně nastudujte, co jednotlivé aspekty přesně znamenají.

A co vy? Čím doma svítíte a kolik energie spotřebováváte? Šetřete na správném místě.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Jak na dostatek světla v interiéru

11.03.2019 | Osvětlení

Správně osvětlený interiér na nás dýchá naprosto jinou atmosférou než ten, kde jsme jeho správnému výběru a rozmístění nevěnovali potřebnou pozornost… Celý článek

Smart osvětlení: BasicDIM Wireless, chytré bezdrátové ovládání svítidel Zumtobel a Thorn

24.01.2019 | Osvětlení

Skupina Zumtobel Group, světový lídr v oblasti komplexního řešení osvětlení, na podzim rozšířila portfolio značek Zumtobel a Thorn o několik… Celý článek

Denní světlo ovlivňuje spánek a produktivitu Čechů, uvádí celosvětový průzkum

01.12.2018 | Osvětlení

Celosvětový průzkum společnosti YouGov mezi 16 tisíci respondenty odhalil, že více než polovina lidí (52 %) věří, že denní světlo ovlivňuje jejich… Celý článek

Úsporné žárovky někdy problikávají. Poradíme vám co s tím

29.11.2018 | Osvětlení

Šetří energií, jsou vysoce účinné a nějakou tu dobu nám vydrží, to jsou zřejmě hlavní přednosti LED žárovek a úsporných zářivek. Proto mnozí z nás za… Celý článek

Reklama
Reklama