Jak vybrat dřez do kuchyně

11.03.2019 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Dřez patří mezi nejvíce vytěžované prostory v kuchyni vůbec. A není divu – mytí nádobí, očišťování zeleniny nebo odkládání špinavého nádobí jej zatěžují opravdu hodně. Jak si vybrat dřez do své kuchyně tak, abychom nemuseli během krátké doby kupovat hned nový?

Jak vybrat dřez do kuchyně
Reklama

Velkou roli při výběru dřezu hraje druh materiálu, z něhož bude dřez vyroben. Každý materiál má svá specifika - každý má jinou výdrž i vlastnosti. Nerez, keramika či granit jsou jen zlomek toho, z čeho si můžeme vybírat.

Jak vybrat dřez do kuchyně

Nerezový dřez

Výhodou nerezového dřezu je jeho snadná kombinovatelnost s jinými barvami i materiály. Navíc je odolný proti korozi, což je vzhledem ke stylu dřezu s vodou velmi důležitá vlastnost. Nerezový dřez je poměrně pružný, proto nepraská. Dále je odolný i proti vysokým teplotám a chemickým přípravkům. Nejkvalitnější dřezy jsou vyrobeny z chromoniklové oceli. Nevýhodou nerezu je jeho náchylnost k poškrábání.

Granitový dřez

Granitové dřezy jsou oblíbené pro svůj hezký design, ale i praktičnost. Tyto dřezy jsou vyráběné z drceného kamene, pojiva a dalších příměsí. Jejich údržba je jednoduchá, voda na granitovém dřezu nezanechává žádné fleky po uschlých kapičkách vody. Granit je odolný proti poškrábání a je barevně stálý.

Dřez z kompozitu

Kompozitové dřezy jsou levnější alternativou granitových dřezů. Tyto dřezy jsou vyráběny ze syntetického materiálu SMC (sheet moulding composite). Jejich nevýhodou je menší odolnost proti poškození, jinak jsou ale pevné a vzhledově přijatelné.

Jak vybrat dřez do kuchyně

Keramický dřez

Keramické dřezy patří ke špičce, co se týče designu dřezů vůbec. Za možnou nevýhodu můžeme považovat cenu, která je oproti jiným materiálům vyšší. Keramické dřezy jsou odolné proti chemii i vysokým teplotám, jsou pevné, neporézní a jemné na dotyk. Díky lesku tohoto materiálu jde o způsob, jak mít svoji kuchyni vzhledově čistší a elegantnější.

Přírodní a tvrzený kámen

Dřezy z přírodních kamenů patří k těm nejdražším. Hotoveny jsou zejména na zakázku, každý dřez je vzhledem k použití přírodních materiálů naprostý originál. Kvalitu dřezu lze zvýšit použitím speciální impregnace. Dřezy z tvrzeného kamene jsou vyráběny z písku a nadrceného kameniva, které je spojeno pojivem – například pryskyřicí. Přidáním pigmentů se dosahuje požadovaného lesku, ale i odstínu.

Umělý kámen

Dřezy z umělého kamene jsou oblíbené díky své flexibilitě a měkkosti během své výroby. Díky své ohebnosti lze vytvořit dřezy různých tvarů, dřez lze vylisovat přímo do pracovní desky. Materiál je nenáročný na údržbu, je hezky lesklý, ale bohužel náchylnější k poškrábání.

Zdroj: pexels.com

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Trendy v kuchyních pro rok 2019 – podívejte se

04.02.2019 | Kuchyně

Ať už byste se v novém roce nejraději pustili do předělání vaší stávající kuchyně, nebo se budete stěhovat do nového, čeká vás velké rozhodování.… Celý článek

Dlažba v kuchyni je to nejlepší možné řešení

30.01.2019 | Kuchyně

Kuchyně patří mezi nejfrekventovanější místa našich domovů. Jde o místo, kde se schází celá rodina i přátelé. Jde o prostor, kde experimentujeme s… Celý článek

Jak skladovat potraviny v lednici

21.12.2018 | Kuchyně

To, že nakoupené potraviny hodíte do lednice, zdaleka nestačí. Každá část lednice totiž může mít mírně odlišnou teplotu, ale i vlhkost. A každá… Celý článek

08.12.2018 | Kuchyně

Mnoho lidí se při zařizování kuchyně dopouští chyb, které si neuvědomí do chvíle, kdy jim dané chyby začnou překážet. Proto vám přinášíme seznam toho… Celý článek

Reklama
Reklama