affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Jak vybrat dřez do kuchyně

11.03.2019 | StanislavaV | Rubrika - Kuchyně

Dřez patří mezi nejvíce vytěžované prostory v kuchyni vůbec. A není divu – mytí nádobí, očišťování zeleniny nebo odkládání špinavého nádobí jej zatěžují opravdu hodně. Jak si vybrat dřez do své kuchyně tak, abychom nemuseli během krátké doby kupovat hned nový?

Jak vybrat dřez do kuchyně
Reklama

Velkou roli při výběru dřezu hraje druh materiálu, z něhož bude dřez vyroben. Každý materiál má svá specifika - každý má jinou výdrž i vlastnosti. Nerez, keramika či granit jsou jen zlomek toho, z čeho si můžeme vybírat.

Jak vybrat dřez do kuchyně

Nerezový dřez

Výhodou nerezového dřezu je jeho snadná kombinovatelnost s jinými barvami i materiály. Navíc je odolný proti korozi, což je vzhledem ke stylu dřezu s vodou velmi důležitá vlastnost. Nerezový dřez je poměrně pružný, proto nepraská. Dále je odolný i proti vysokým teplotám a chemickým přípravkům. Nejkvalitnější dřezy jsou vyrobeny z chromoniklové oceli. Nevýhodou nerezu je jeho náchylnost k poškrábání.

Granitový dřez

Granitové dřezy jsou oblíbené pro svůj hezký design, ale i praktičnost. Tyto dřezy jsou vyráběné z drceného kamene, pojiva a dalších příměsí. Jejich údržba je jednoduchá, voda na granitovém dřezu nezanechává žádné fleky po uschlých kapičkách vody. Granit je odolný proti poškrábání a je barevně stálý.

Dřez z kompozitu

Kompozitové dřezy jsou levnější alternativou granitových dřezů. Tyto dřezy jsou vyráběny ze syntetického materiálu SMC (sheet moulding composite). Jejich nevýhodou je menší odolnost proti poškození, jinak jsou ale pevné a vzhledově přijatelné.

Jak vybrat dřez do kuchyně

Keramický dřez

Keramické dřezy patří ke špičce, co se týče designu dřezů vůbec. Za možnou nevýhodu můžeme považovat cenu, která je oproti jiným materiálům vyšší. Keramické dřezy jsou odolné proti chemii i vysokým teplotám, jsou pevné, neporézní a jemné na dotyk. Díky lesku tohoto materiálu jde o způsob, jak mít svoji kuchyni vzhledově čistší a elegantnější.

Přírodní a tvrzený kámen

Dřezy z přírodních kamenů patří k těm nejdražším. Hotoveny jsou zejména na zakázku, každý dřez je vzhledem k použití přírodních materiálů naprostý originál. Kvalitu dřezu lze zvýšit použitím speciální impregnace. Dřezy z tvrzeného kamene jsou vyráběny z písku a nadrceného kameniva, které je spojeno pojivem – například pryskyřicí. Přidáním pigmentů se dosahuje požadovaného lesku, ale i odstínu.

Umělý kámen

Dřezy z umělého kamene jsou oblíbené díky své flexibilitě a měkkosti během své výroby. Díky své ohebnosti lze vytvořit dřezy různých tvarů, dřez lze vylisovat přímo do pracovní desky. Materiál je nenáročný na údržbu, je hezky lesklý, ale bohužel náchylnější k poškrábání.

Zdroj: pexels.com

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Aby nebyla koupě digestoře problémem

09.04.2019 | Kuchyně

Na trhu je velké množství digestoří. Ty mají různé funkce, tvary, barvy, ale i výkonnost. Jak ale vybrat takovou, která bude vhodná právě do naší… Celý článek

Jak vybrat ideální jídelní stůl?

09.04.2019 | Kuchyně

Místo, kde se setkáváme u jídla se svojí rodinou, ale i s přáteli. Místo, kde se scházíme všichni pohromadě. Ano, jde o jídelnu. Víte však, co je… Celý článek

Jak zařídit bílou kuchyni

30.03.2019 | Kuchyně

Bílá barva v interiéru je velmi oblíbená. Své čestné místo si zasloužila zejména v severských zemích, kde je součástí skandinávského designu.… Celý článek

Kuchyňský kout i samostatná kuchyně mají něco do sebe. Jak ale zjistit, co bude vyhovovat vám?

24.03.2019 | Kuchyně

Většina starších domů, ale i paneláků má kuchyni oddělenou. Avšak v novostavbách se kuchyně stává přirozenou součástí společenské zóny, kde jde… Celý článek

Reklama
Reklama