Luxusní koupelna ve francouzském stylu

15.07.2017 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Francouzský styl najdeme povětšinou v obytných prostorách jako jsou obývací pokoje, ložnice nebo kuchyně. Pokud však máte prostornou koupelnu, proč ji nevdechnout francouzský nádech? Luxusní, rafinovaný a ušlechtilý styl.

Luxusní koupelna ve francouzském stylu
Reklama

Koupelna ve francouzském stylu

Nezbytností pro tento styl je mít v koupelně dostatek místa, aby byl výsledek opravdu dokonalý. Zrcadla, vodovodní baterie, vana dokonce i lustr správně vynikne pouze ve velkém prostoru, nikoliv v maličké koupelně. Úplně nejlépe by měla mít koupelna okno a dostatek světla. V takových podmínkách se může francouzský styl projevit v celé své kráse a to i v případě, že je to právě koupelna.

 

koupelna ve francouzském stylu

Barevné spektrum

Francouzský styl interiéru se vyznačuje použitím jemných pastelových barev. Nejčastěji používané barvy jsou šampáňo, krémová, písková, světle šedá a slonová kost. Pokud se však nebojíte experimentovat, můžete oživit francouzské koupelny jasnými, avšak stále pastelovými barvami, případně tmavými odstíny.

 

koupelna ve francouzském stylu

Zeď, strop a podlaha

Je velice důležité používat přírodní materiály. Pokud je to možné, stěny a podlaha mohou být z kamene nebo velmi dobré imitace. Velmi pěkně také vypadá žula a mramor. Není-li to možné, postačí i keramická dlažba, ovšem vybírejte světlé provedení. Do koupelen jsou vhodné omítky nebo nátěry, které vydrží i vlhké prostředí. Sáhnout můžete i po zajímavých texturách. Co se stropu týče, můžete použít ozdobné štuky, které podtrhnou tento dominantní styl.

 

koupelna ve francouzském stylu

Nábytek a doplňky ve francouzském stylu

Do koupelny kromě klasické vany a kamenného umyvadla patří také nábytek. při výběru vsaďte na přírodní materiály, které jsou odolné vůči vlhkému prostředí. Nádherně budou vypadat skříňky zdobené ornamenty nebo kovový nábytek se skleněnými akcenty. Krásné jsou i stolky s ozdobně vyřezávanými nohy nebo luxusní ozdobné rámy pro zrcadlo, které natřete třeba zlatavou barvou. Věnujte také pozornost drobnostem jako jsou kohoutky. Perfektně sem zapadnou baterie ve vintage stylu z ušlechtilého kovu jako je bronz, měď nebo mosaz. Takové drobnosti se stanou skutečným vrcholem a to nejen funkčností.

koupelna ve francouzském stylu

Perlou koupelny ve francouzském stylu je samozřejmě lustr. V klasických koupelnách jej uvidíte zřídka, ale tady je nezbytností.

 

Zdroj fotografií: essentialhome.eu, decorpad.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

18.02.2019 | Koupelny a toalety

Koupelna už dávno není místem, které se snažíme svým hostům neukazovat s myšlenkou na to, že tam stejně nepotřebují jít. V současnosti jde o místnost… Celý článek

Sprcha nebo vana. Co je lepší?

24.01.2019 | Koupelny a toalety

Jste právě v procesu rekonstrukce své koupelny? V tom případě vám jistě přišla na mysl otázka, zda bude vhodnější vana nebo sprchový kout. Abychom… Celý článek

Připravte si domácí lázně ve vlastní koupelně

14.01.2019 | Koupelny a toalety

Po uspěchaném dni plném práce, stresu a nepěkného počasí není nic lepšího, než si vlézt do koupelny, napustit si vanu a jen příjemně relaxovat. Ne… Celý článek

Reklama
Reklama