Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

18.02.2019 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Koupelna už dávno není místem, které se snažíme svým hostům neukazovat s myšlenkou na to, že tam stejně nepotřebují jít. V současnosti jde o místnost, do jejíhož vybavení investujeme nemalé peníze tak, aby se zde cítil dobře každý. A my vám řekneme, jak mít koupelnu krásnější než kdy dřív!

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější
Reklama

Přírodní povrchy

Lidé se v současnosti stále více vrací k přírodě. Proto není divu, že se přírodní materiály objevují i v koupelnách. Je pravda, že zde najdeme spíše imitace přírodních materiálů pro svoje vlastnosti, ale i tak jde o poměrně hezkou věc. Prim hrají imitace kamene, mramoru a dřeva, jež změní koupelnu na útulné místo, kde bude radost trávit svůj čas.

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

Výrazné barvy? Proč ne

Skandinávský design, kterého je v současnosti naše republika plná, je hezký, ale tlumený. Tento styl je charakteristický pro použití neutrálních odstínů a přírodních tónů. A my vám nevyvracíme, že jde o vskutku příjemný způsob bydlení. U koupelny však oceníte i nějaké ty barvičky. Například ve formě textilií a doplňků. Pak stačí tlumeně zařízená koupelna s barevnými doplňky, které můžete měnit dle nálady. Velmi oblíbená je modrá, vínová, žlutá a korálová barva, která je mimo jiné barvou roku 2019.

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

3D keramické obklady a velkoformátové dlaždice

Oblíbenost velkoformátových obkladů stoupá. Nejen že skvěle vypadají, ale současně je jejich údržba snadnější než u klasických obkladů – je zde méně spár. Tyto obklady se však hodí do větších koupelen. Oblíbené jsou i 3D obklady, jejichž výběr je opravdu velký. Díky nim můžete mít na stěně dojem z rybích kostí apod. Zde však musíme mít promyšlené, zda vás to nepřestane během chvíle bavit.

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

Kovové doplňky a útulnost

S kovovými doplňky vaše koupelna získá luxusní vzhled. Pokud použijete kovové koše, budete mít kam uskladnit například ručníky. Mimo to si můžete vybírat i z různých dekorací – ideálně v bronzové, zlaté, mosazné nebo ocelové barvě. Mimo to používejte doplňky jako věšáky, držáky, textil, zrcadla apod. Získáte tak velmi útulný prostor.

Koupelnový textil hezky sladěn

Všechny textilie, které v koupelně máte, by k sobě měly ladit. Díky tomu bude mít koupelna hezky ucelený design a bude působit útulněji. Proto dbejte na to, aby ručníky, koberečky a případné další textilie ladily s doplňky – s kelímky apod. Poté stačí vše vyměnit za jinou barvu a celá koupelna bude vypadat hned úplně jinak.

Zrcadlo aneb hra s prostorem

Zrcadlo v koupelně jistě nesmí chybět. A to nejen z hlediska praktičnosti. Víte, že takové zrcadlo dokáže skvěle opticky zvětšit prostor a dobře jej projasnit? A nezáleží na tom, zda jej pověsíte na stěnu nebo dveře.

Zdroj: pexels.com

Reklama
Reklama

Související články

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Sprcha nebo vana. Co je lepší?

24.01.2019 | Koupelny a toalety

Jste právě v procesu rekonstrukce své koupelny? V tom případě vám jistě přišla na mysl otázka, zda bude vhodnější vana nebo sprchový kout. Abychom… Celý článek

Připravte si domácí lázně ve vlastní koupelně

14.01.2019 | Koupelny a toalety

Po uspěchaném dni plném práce, stresu a nepěkného počasí není nic lepšího, než si vlézt do koupelny, napustit si vanu a jen příjemně relaxovat. Ne… Celý článek

Prasklá vodovodní trubka? Vhod vám přijde rychlá půjčka

08.11.2018 | Koupelny a toalety

Lapálie v domácnosti si nevybírají dne ani hodiny, přijdou zrovna tak nenadále jako vítr. Vyžádají si bleskové řešení a přijdou doslova jako blesk z… Celý článek

Reklama
Reklama