10 tipů pro vaši útulnou koupelnu

24.07.2017 | StanislavaV | Rubrika - Koupelny a toalety

Plánujete novou koupelnu? Chcete útulné a nádherné místo, kde budete moci po práci relaxovat. Užít si příjemnou koupel nebo sprchu a budete si to užívat jako v lázních? Inspirujte se našimi tipy a zařiďte si kouzelnou koupelnu.

10 tipů pro vaši útulnou koupelnu
Reklama

1. V první řadě musí být koupelna praktická a plně funkční.

 

2. Přemýšlejte nad prostorem jako celkem při výběru vhodného místa pro vanu, toaletu i sprchu.

 

koupelna

 

3. Vše do posledního detailu laďte do jednoho stylu. Chcete provensalský styl nebo moderní? Chcete se cítit jako ve welness centru nebo v útulné venkovské koupelně?

 

4. Dbejte na kvalitní materiál. Koupelna je místem kde je hodně vlhkosti. Je třeba proto vybrat vysoce odolný materiál, který těmto podmínkám odolá.

 

koupelna

 

5. Nezapomeňte ani na správné osvětlené. Přemýšlejte o jeho správném umístění i správné barvě pro vytvoření kouzelné atmosféry.

 

6. Koupelna není jen místností, která plní jistou funkci. Dejte jí lázeňskou atmosféru. Stane se tak místem, kde si můžete odpočinout a uvolnit se.

 

koupelna

 

7. Buďte nápadití. Myslete prakticky. Ozdobte jednu stěnu koupelny nápaditou tapetou, jedinečným motivem dlaždic nebo originálním obrazem.

 

8. Používejte měkké i tvrdé materiály a struktury, abyste rozbili tvrdost většiny použitých materiálů v koupelně. Využijte textilii a vsaďte na sprchové závěsy, ručníky, okenní závěsy nebo cokoliv jiného.

 

koupelna

 

9. Vytvořte si lázeňský sprchový kout. Luxusní sprchy dokáží skvěle napodobit požitek jako ze skutečných lázní. Stačí si vybrat tu správnou hlavici.

 

10. Dbejte také na správný výběr podlahy. Měla by být odolná vůči vodě i proti skluzu. Přesto by měla vypadat atraktivně. Keramické nebo kamenné dlaždice jsou trefou do černého.

 

Zdroj fotografií: decoholic.org

 

Reklama
Reklama

Související články

Inspirujte se našimi tipy při zařizování své koupelny

30.05.2019 | Koupelny a toalety

Některé věci ve své koupelně neovlivníme. A to například umístění sprchy, vany a toalety. Velmi často za to může již existující instalace, ale také… Celý článek

Koupelnové trendy aneb jak mít koupelnu ještě krásnější

18.02.2019 | Koupelny a toalety

Koupelna už dávno není místem, které se snažíme svým hostům neukazovat s myšlenkou na to, že tam stejně nepotřebují jít. V současnosti jde o místnost… Celý článek

Sprcha nebo vana. Co je lepší?

24.01.2019 | Koupelny a toalety

Jste právě v procesu rekonstrukce své koupelny? V tom případě vám jistě přišla na mysl otázka, zda bude vhodnější vana nebo sprchový kout. Abychom… Celý článek

Připravte si domácí lázně ve vlastní koupelně

14.01.2019 | Koupelny a toalety

Po uspěchaném dni plném práce, stresu a nepěkného počasí není nic lepšího, než si vlézt do koupelny, napustit si vanu a jen příjemně relaxovat. Ne… Celý článek

Reklama
Reklama