affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Jak zvolit správné obaly pro archivaci?

10.10.2017 | PR článek | Rubrika - Ostatní

V kanceláři i doma máme dokumenty a věci, které musíme nebo chceme uchovávat tak, aby se neponičily. Ať už jsou to smlouvy, faktury, dokumenty týkající se mezd, vzácné fotky a dopisy, CD, drobné předměty, vizitky, katalogy k prezentaci, všechny potřebujeme nějak třídit a zároveň chránit před politím kávou, navlhnutím, ušpiněním atd. Dnes už je nabídka obalů k archivaci pestrá a každý si může vybrat.

Jak zvolit správné obaly pro archivaci?
Reklama

Prospektové euroobaly

K ochraně a přenosu jednotlivých papírů často využíváme oblíbené fólie – euroobaly, které jsou opatřeny perforací pro snadné zakládání do desek a šanonů. Neměly by chybět u žádného pracovního stolu. Pohodlně do nich vložíme z horní strany potřebné dokumenty, a tak je ochráníme před zmačkáním, mastnotou, vlhkostí apod., aby se nám vrátily nebo dorazily tam, kam mají, v perfektním stavu. Fólie je ze tří stran uzavřená, takže papíry z ní při manipulaci nevypadnou.

Závěsné obaly

Závěsné obaly slouží k prezentaci prospektů a dokumentů. Jsou pevnější než euroobaly, chrání dokumenty proti poškození a zmačkání. Prospektové obaly jsou vyrobené z polypropylenu nebo z PVC. Desky jsou různých barev i formátů a mají hladký, krupičkový nebo matný povrch.

Závěsné desky

Dalším obalem, který můžeme využít na své dokumenty, je kombinace desek a závěsné kapsy, což umožňuje flexibilní použití. Kapsa v rohu desek chrání vložené dokumenty a umožňuje snadný přístup k dokumentům. 3 dělicí listy v deskách umožňují třídit dokumenty. Kapacita je až 3 x 20 listů papíru. Na přední straně kapsa na štítek usnadňuje orientaci v dokumentech.

Archivační obaly na CD, vizitky a fotografie

Sbírky CD, vizitky, fotky nejlépe uchováme a roztřídíme ve speciálních obalech s 1 nebo více kapsami.  Nepostradatelná pomůcka pro zakládání fotografií a fotodokumentaci jsou prospektové obaly na fotografie s europerforací. V nabídce mají své místo také prospektové obaly na vizitky ve formátu vhodném do kroužkových vizitkářů.

Samolepicí kapsy

Pro označení a třídění pořadačů, katalogových knih a obsahu v nich nám dobře poslouží samolepicí kapsy. Můžeme je umístit na hřbetní štítky i na CD nebo DVD.

Speciální obaly

Povalují se všude kolem drobné předměty, tužky, papírky? Zkrotit je můžeme pomocí speciálních průhledných obalů se zipem. Nejrůznější papíry a drobnosti můžeme v deskách s europerforací vložit do pořadačů s kroužkovou nebo pákovou mechanikou.

Reklama
Reklama

Související články

Barev v interiéru se bát nemusíte

02.04.2019 | Ostatní

Mezi nejoblíbenější barvy v naší republice lze ještě stále považovat bílou barvu. Je symbolem čistoty, nevinnosti, navozuje v nás pocit klidu, navíc… Celý článek

Velikonoční beránek, který potěší vaši rodinu

30.03.2019 | Ostatní

Velikonoční beránek je symbolem Velikonoc již od 14. století, kdy fungoval jako symbol jehněčího masa konzumovaného po konci předvelikonočního půstu.… Celý článek

Vyberte správné kliky i kování na dveře

24.03.2019 | Ostatní

Žádné dveře se neobejdou bez kliky a kování. Jde o praktické, ale současně i estetické doplňky, které mají velký vliv na to, jak budou vaše dveře… Celý článek

Dřevo v interiéru je stále velmi oblíbené

12.02.2019 | Ostatní

O tom, že je dřevo stále v kurzu, není pochyb. V interiérech jej nenajdeme pouze na podlahách, ale i jako součást neobvyklých kombinací, kdy je čistě… Celý článek

Reklama
Reklama