Postup při refinancování hypotéky

14.04.2018 | PR článek | Rubrika - Finance

I když jsou osoby, které od nástupu do prvního zaměstnání spoří, založí si stavební spoření, používají spořicí účty, neutrácí za zbytečnosti, jen málokomu se podaří naspořit dostatečně vysokou částku na koupi nemovitosti. Většina mladých ale spoří až v pozdějším věku, první roky, kdy chodí do zaměstnání, si užívají a měsíční mzdu utratí za cestování, oblečení, výpočetní techniku, mobilní telefony, zábavu a jiné. Proto se přibližně kolem třicátého roku života rozhodne pro hypotéku, ať už samostatně, nebo v páru.

Postup při refinancování hypotéky
Reklama

 

Hypotéka je většinou určena výhradně ke koupi, rekonstrukci nebo stavbě bytu či domu. Má poměrně nízkou úrokovou sazbu, cca 30 let splatnosti a váže se k ní zástavní právo k nemovitosti pro případ, že by osoba, nebo pár nebyl schopen dalšího splácení.

Nastává konec fixační lhůty

 

Před uplynutím fixační lhůty hypotéky, která je stanovena hned při uzavírání na dobu několika let a je zárukou, že se nebude měnit úroková sazba samotné hypotéky, by se její majitelé měli zajímat o podmínky, které jim banka po uplynutí fixační lhůty nabízí. Stejně tak by měli zjišťovat, jaké jsou podmínky jiných bank, sdělit jim, jakou hypotéku aktuálně splácí a zda by byly ochotné nabídnout podmínky jiné, lepší.

Obcházet jednotlivé pobočky bank, nebo je obesílat elektronicky však není nutné. Dá se využít služba finančního poradce, který by měl být nestranný a mít přehled o aktuálních nabídkách bank a spořitelen. Stejně tak je vhodné využít srovnání refinancování hypoték, které je dostupné na internetu. K refinancování hypotéky můžete využít služby např. Komerční banky, Hypoteční banky, České spořitelny, UniCredit Bank, Moneta, Raiffeisen Bank, Wüstenrot a dalších.

Refinancování hypotéky před fixací je nejlepší dobou. Banka vám nemůže dát sankci za její případné předčasné splacení. Většinou je to měsíc před uplynutím fixačním lhůty hypotéky, kdy nás naše banka upozorní na konec fixační lhůty. Abychom měli dostatek času na výběr nového bankovního ústavu, je ale lepší o refinancování uvažovat již dříve.

Jestliže dojde k „propásnutí“ termínu fixace, většinou dochází ke zhoršení původně nastavených podmínek a jiná banka nám nemusí nabídnout tak výhodné podmínky, jaké by nabídla, před fixací. A také naše banka nám může naúčtovat poplatek za předčasné splacení hypotéky.

Srozumitelná kalkulačka pro refinancování hypotéky

 

Jak již bylo uvedeno, na internetu můžeme najít praktického pomocníka v podobě jednoduché a přehledné kalkulačky. K nejvýhodnějšímu refinancování hypotéky kalkulačka poslouží tak, že po zadání základních údajů o hypotéce nabídne přehled jiných bankovních ústavů a podmínek, za kterých by naši hypotéku mohla refinancovat. Díky této kalkulačce získáme výborný přehled a po oslovení vybraných bank a jejich nabídkám můžeme refinancovat hypotéku s úsporou i několika tisíc korun měsíčně.

Abyste mohli použít kalkulačku pro srovnání hypoték, budete do ní muset dosadit pár základních informací. Je to:

  • Účel hypotéky,
  • kupní cena nemovitosti,
  • zbývající částka k doplacení,
  • doba splácení,
  • doba fixace,
  • PSČ,
  • Váš Telefon,
  • e-mailovou adresu.

Služby kalkulačky jsou zdarma, odsouhlasit budete muset jen podmínky portálu, který kalkulačku provozuje.

Refinancování hypotéky není složité

 

Většinu lidí od samotného refinancování hypotéky odrazuje představa, že budou muset absolvovat zdlouhavé a nepříjemné papírování nebo x návštěv u bank. Není tomu tak, k refinancování postačí mnohem méně. Stačí získat díky kalkulačce hypotéky přehled a oslovit pár bank, které by mohli nabídnout lepší hypotéku. Vynaložený čas i snaha za uspořené peníze určitě stojí. Odměnou vám bude i pocit, že jste pro sebe či vaši rodinu udělali to nejlepší.

 

 

Reklama
Reklama

Související články

Půjčku na bydlení získáte i bez doložení příjmů

28.03.2019 | Finance

Půjčka na bydlení, to není jen úvěr ze stavebního spoření či hypotéka (ať už účelová nebo neúčelová), u kterých se většinou jedná o vyšší částky a… Celý článek

Půjčka, která vás nezradí

21.03.2019 | Finance

Ačkoliv se o tom příliš nemluví, finanční obtíže zasáhnou alespoň párkrát za život prakticky každého. Záleží pak pouze na tom, jak se s tím daný… Celý článek

Jak v domácnosti ušetřit na maximum

20.03.2019 | Finance

Téměř každý z nás se snaží šetřit. Někdo šetří na jedné věci, někdo zase na další. Avšak všichni se shodneme na tom, že šetření na domácnosti je něco… Celý článek

Půjčka na rekonstrukci dokáže v podstatě okamžitě snížit vaše náklady na bydlení

06.03.2019 | Finance

Obvykle nežijeme v nevědomí a víme, kdy a kudy nám peníze doslova vylétávají z bytu či z domu – někdy netěsnícími starými okny, jindy střechou bez… Celý článek

Reklama
Reklama