Tapety jsou v módě

18.11.2018 | StanislavaV | Rubrika - Dekorace

V dnešní době se staly tapety nedílnou součástí moderních bytů, kanceláří, ale i škol či hotelů. Objevují se všude, kde chceme prostor nějak výjimečně odlišit od klasické malby. Dnes už však nejsou tapety zdobeny těmi nudnými vzory jako v padesátých letech. Staly se plnohodnotným designovým prvkem. Velmi krásně vypadají, doplňují interiér přesně podle požadavků zákazníka a navíc odhlučňují interiér. Speciální izolační tapety vám dokonce pomohou ušetřit za topení.

Tapety jsou v módě
Reklama

Nabídka na trhu a výhody

Výběr je velmi široký. Na trhu je k dostání nespočet druhů tapet, ať už jsou to luxusní designové tapety, tapety v retro stylu našich babiček, tapety, které doplňují krásné dětské motivy nebo klasické moderní barvy či barvy naší matky přírody.

Papírové tapety

Tento druh tapet je u zákazníků velmi oblíbený, hlavně pro jejich cenu. Oproti jiným druhům jsou papírové tapety o poznání nižší. Velmi často se používají do dětských pokojů anebo na chaty a chalupy, kde je motiv tapet velmi decentní a jednoduchý. Používají se hlavně tam, kde potřebujeme nějak vyrovnat nebo zamaskovat nedokonalosti.

Vinylové tapety

Používají se převážně tam, kde předpokládáme, že může dojít k nějakému poškození tapet. Na místech jako je koupelna, kuchyň nebo chodba. Tedy místa, kde je více pravděpodobnosti oděru nebo znečištění vlhkem.

Tyto tapety mají širokou škálu barev, vzorů a navíc díky své ceně se řadí na střední schůdek mezi ostatními druhy.

tapety jsou v modě

Čtěte také: Retro styl je in, aneb tipy pro váš interiér

Vliesové tapety

V dnešní době se nejvíce prodávají. A to hned z několika důvodů jako je snadné lepení, či snadné odstranění v případě, že je chceme vyměnit. Není totiž problém s jejich odstraňováním, jako je to u jiných tapet.

Jejich další výhodou je snadná údržba. Navíc skvěle překrývají nedokonalosti stěn, tím pádem se hodí všude tam, kde je třeba něco překrýt, či upravit.

Bordury

Nebo-li dekorativní pásky, které se používají na zvýraznění stěn. I zde nalezne zákazník širokou škálu druhů, mezi kterými si jistě vybere to pravé. K dostání jsou jak papírové bordury, tak i vinylové, vliesové, ale i samolepící.

Samolepící dekorace

Pokud toužíte pouze po oživení prostoru je dobrou volbou samolepka na zeď. Při správném výběru se prostor rázem promění v úplně jiné místo a to bez velké námahy a drahých proměn.

tapety jsou v modě

Tapety jsou opět v módě. Vydrží déle než barva a neblednou

Fototapety

Toužíte mít oblíbené místo z vašich cest na stěně za gaučem? Nechte se inspirovat umělci a vyberte si přesně tu fototapetu, která váš interiér promění v novou oázu klidu a pohody.

Na trhu jsou k dostání buď klasické fototapety anebo samolepící. Je jen na vás, kterým dáte přednost, ale určitě je z čeho vybírat.

Zdroj fotografií: pixabay.com

 

Reklama
Reklama

Související články

Obrazy z mumifikovaného mechu jsou trendy

12.03.2019 | Dekorace

Chcete mít ve svém interiéru nádhernou dekoraci, která nebude potřebovat téměř žádnou údržbu a péči? V tom případě můžete vyzkoušet obraz z… Celý článek

Vertikální zahrada jako způsob, jak vnést do interiéru kus přírody

28.01.2019 | Dekorace

Zeleň je jakožto součást našich životů naprosto nepostradatelná. Neplní totiž pouze estetickou funkci, ale čistí vzduch, pomáhá s výrobou kyslíku a… Celý článek

Krásnou dekoraci na stěnu si můžete udělat i sami doma

24.12.2018 | Dekorace

Jsou ti, kterým vyhovuje minimalistické bydlení bez sebemenšího přikrášlení; stejně tak jsou i ti, kteří milují všemožné dekorace. A my vám dnes… Celý článek

Kouzlo textilu na náš interiér + tip na to, jak ho využít i na Vánoce!

26.11.2018 | Dekorace

Domu, bytu nebo snad garsonce můžeme říkat domov tehdy, když se tam opravdu cítíme dobře. Je to chvíle, kdy na vás po otevření dveří dýchne kouzlo… Celý článek

Reklama
Reklama