affiliate-modra-nejlevnejsi-1000x200-1553770942.jpg

Zdravotní účinky venkovní vířivky

08.01.2015 | PR článek | Rubrika - Bazény, sauny, vířivky

Hřejivá voda plná bublinek a hydromasáž má doslova léčivé účinky na naše tělo i mysl. A přitom to není fyzická námaha, ale naopak příjemná relaxace, která nás uvolní.

Zdravotní účinky venkovní vířivky
Reklama

Vířivka má svůj historický původ již v období starověkého Říma, kdy ji naši předkové využívali pro její léčebné účinky, ale i z důvodu různých společenských setkání.

Dnes se těší oblibě ve wellness centrech, v lázních, ale i v domácnostech, kde je oblíbená zejména venkovní vířivka, kterou můžeme využívat po celý rok (voda ve vířivce má až 40°C) a odolává mrazivému počasí (až do - 20°C).

Perfektní relaxace

Ve vířivce si dokonale odpočineme, a tak je návštěva vířivky vhodná zejména ve večerních hodinách – po namáhavém dni či sportovním výkonu. Vířivku si perfektně užijeme i v soukromí ve dvojici, s oblíbeným vychlazeným nápojem v ruce.

Relaxační i zdravotní účinek hydromasáže umocňuje chromoterapie (světelná terapie barvami pro dokonalé psychické uvolnění) a akustika (příjemná relaxační hudba během relaxace).

Lepší zdravotní stav

K relaxaci dopomáhají trysky, které jsou umístěné tak, aby masírovaly nejvíce zatěžovaná místa na těle. Na svaly, šlachy a pokožku působí teplo a tlak (hydromasáž). Bublající voda nadnáší a uvolňuje celé tělo. Vířivka je proto vhodná i pro osoby s nadváhou.

Jaké jsou léčivé účinky hydromasáže?

  • zlepšení krevního oběhu, rozšíření cév,
  • krevním oběhem se dostává více živin a kyslíku - svaly a šlachy se následně lépe regenerují,
  • zbavení se bolesti zad, ztuhlosti zad, svalů i šlach,
  • zmírnění příznaků artrózy,
  • zkvalitnění dýchacích cest,
  • lepší vzhled pokožky a její prokrvení,
  • prevence proti celulitidě.

Psychický odpočinek

Po pravidelné návštěvě vířivky (alespoň 2-3x týdně) se celkově zlepší i náš psychický stav.

Vířivka příjemně uvolní, zvláště po akutním stresu, zbavuje neuróz a depresí. Docílíme větší psychické vyrovnanosti.  Zbavíme se psychosomatických onemocnění nebo se jejich stav zmírní (žaludeční vředy, bolesti žaludku, potíže se střevy, bolesti hlavy). Vířivka pomáhá i v případě s nespavostí. Po pravidelné návštěvě vířivky se lépe usíná.

Vířivka je vhodná i pro rekonvalescenci pacientů po operacích (před návštěvou vířivky se v tomto případě domluvte se svým lékařem).

Účinek některých vířivek si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.
Tuto službu nabízí například prodejce exkluzivních vířivek Ique: https://www.virivka.cz/

Reklama
Reklama

Související články

Jak připravit bazén na koupací sezonu

18.05.2019 | Bazény, sauny, vířivky

Pokud chcete, aby vám váš bazén vydržel co nejdéle v dobrém stavu, aniž by byl nějak poškozen, měli byste mu věnovat pořádnou péči. Ta však nezačíná… Celý článek

Koupací sezóna je za dveřmi, vlastní bazén ale ještě stihnete!

15.05.2019 | Bazény, sauny, vířivky

Letos tomu počasí sice moc nenasvědčuje, avšak květen je měsíc, kdy už se lidé s vlastním bazénem na zahradě běžně koupají. Pokud byste si ho… Celý článek

3 důvody proč stavět bazén na podzim

12.11.2018 | Bazény, sauny, vířivky

Slunečné dny jsou dávno pryč a všichni teď místo o koupání ve vlastním bazénu přemýšlí spíš o šálku teplého čaje či kávy. Uvědomujete si ale, že… Celý článek

3 hlavní pilíře péče o vodu v bazénu, když je venku opravdu vedro

02.08.2018 | Bazény, sauny, vířivky

Asi jen velmi složitě bychom hledali někoho, kdo by nezaznamenal vlnu velkých veder. Rtuť teploměru se šplhá každý den přes 30 stupňů Celsia a my… Celý článek

Reklama
Reklama