Musíte řešit stavební povolení na pergolu, nebo můžete ihned začít stavět?
Přesně v tuto chvíli pozorujeme postupné oteplování a nárůst intenzity slunečních paprsků. Není se čemu divit, že právě v tomto období značně roste zájem o výstavbu odolné pergoly. Ta slouží jako dokonalý úkryt nejen před UV zářením, ale i deštěm, větrem a dalšími živly. Jak je to ale se stavebním povolením?
Legislativa mluví jasně
Ještě před stavbou pergoly je nutné si uvědomit, že mezi jednotlivými typy staveb jsou značné rozdíly. Mezi dvě nejčastější varianty patří provedení se stahovací střechou a takzvaná bioklimatická varianta. Máme pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. První zmíněná možnost nevyžaduje stavební povolení, zatímco ta druhá ano.
Důvod je jednoduchý. Existuje totiž několik kritérií, ke kterým se povinnost vztahuje. Prvním z nich je pevné zastřešení. Důležité je také propojení se stavbou. V potaz musíte vzít i konstrukce, jež jsou dimenzované na ochranu před sněhem. Pokud tedy nechcete řešit stavební povolení na pergolu, vsaďte na šikovně vymyšlené provedení se stahovací střechou.
Ještě před zahájením realizace se raději ujistěte na nejbližším stavebním úřadě. Přece jen se hodí mít stoprocentní jistotu, než abyste později litovali a platili pokutu. Nemusíte nikam jezdit, jelikož bohatě postačí poslat dopis.
Kdo vám ho vyrobí?
Jestli toužíte po opravdu odolném řešení, nenechte si ujít nabídku oblíbené společnosti ATYPY. Ta se už od roku 1992 specializuje na nejrůznější formy zastřešení vašich pozemků. Hravě vám postaví pergoly i markýzy, takže je z čeho vybírat. Zmínění profesionálové berou v potaz i složitá zákoutí stavebního povolení, takže přizpůsobí projekt tak, abyste nemuseli nic řešit. Určitě si prohlédněte fotografie na jejich webových stránkách. Díky nim totiž získáte pořádnou dávku inspirace.