Potřebujete zrenovovat vaši starou dřevěnou podlahu? Poradíme vám jak!
Přemýšlíte, zda máte starou podlahu vyměnit za novou, protože je prošlapaná, vybledlá a celkově na vás působí už zašlým dojmem? Rádi byste měli novou podlahu od A–Z, tzn. chcete být při tom a vidět, jak se tvoří, z jakého materiálu bude vyrobena, až po následný ekologický nátěr? Vaše přání nemusí mít daleko k realizaci!
Ověřená kvalita za skvělou cenu!
Výhradně se dřevem pracovali již naši předkové, protože to býval nejdostupnější materiál. Ale také věděli, že dřevo má duši. Jelikož žili ve své podstatě v souznění s přírodou, šikovní hospodáři vyráběli dřevěné stoly, židle, ale chodilo se i po podlaze dřevěnce… A my můžeme navázat na starou, ale účelnou tradici, vylepšenou o vysoce kvalitní podlahové palubky!
Dnes budete jinak našlapovat po dřevěné podlaze, a to proto, že je vyrobena z odolné severské borovice i severského smrku.
Proč zrovna dřevo ze severských stromů?
Oproti českému smrku ten severský roste mnohem pomaleji, a tím pádem je dřevina vyzrálejší. Musí odolávat velmi studenému podnebí, a proto má vynikající vlastnosti, které pak zužitkujete při výrobě dřevěné podlahy. Masivní prkna mají vyšší hustotu dřeva, jsou méně sukovitá a zaručují vysokou životnost.
Podlahu máte vyřešenou a zbývají ještě obklady interiéru?
Pak žádný problém. Severské dřevo, díky svým jedinečným vlastnostem, se dá použít i na interiérové obklady za použití lepených dřevěných spárovek. Dodávají se v různé délce a šířce, zpravidla o tloušťce 18 milimetrů.
Použití spárovek v interiéru
Je třeba si rozmyslet, kam dřevěnou spárovku použijete, a podle toho volit druh. Technické spárovky použijte tam, kde až příliš nezáleží na designu, tzn. na nepohledové obložení, vnitřky skříní nebo regály a police. Kdežto průběžné použijte do míst, kam oko dohlédne, například na obklady stropů, obložení vnitřních stěn i schodiště. Jsou vhodné i pro výrobu desky pracovního stolu do dětského pokoje.
Zdroj obrázku: A-pohotgraphyy / Shutterstock.com