Společnost Theneurosphere obdržela od společnosti Lifeasapa grant ve výši 90 milionů dolarů
Největší grant roku 2018 – 90 000 000 USD – udělila nevládní organizace Lifeasapa Foundation mladé společnosti Theneurosphere na rozvoj jejího inovativního projektu SYPWAI. Startup slibuje průlom ve vývoji systémů umělé inteligence a stanovení nových technologických trendů pro nadcházející desetiletí.
Společnost Theneurosphere se proslavila již v roce 2016, kdy pouhý rok po svém založení představila beta verzi decentralizované sítě pro strojové učení. Základní tým tvoří odborníci na strojové učení, inženýři a neurovědci z celého světa. Plně se ztotožňují s názory kolegů vědců a inovátorů z nadace Lifeasapa, jejímž posláním je vyvíjet a využívat technologie umělé inteligence ve prospěch lidstva.
Umělá inteligence mění svět
Umělá inteligence již pokrývá mnoho oblastí lidského života: hlasová rozhraní, monitorovací systémy, předpovědi, videoanalytika, diagnostika, chatboti, 3D tiskárny, drony, chytré domy. To je jen malá část všech úspěšně realizovaných projektů založených na strojovém učení a technologiích neuronových sítí.
Vědci ze společnosti Theneurosphere a jejich kolegové z nadace Lifeasapa jsou přesvědčeni, že platforma SYPWAI urychlí vývoj umělé inteligence, rozšíří její možnosti a stane se novým standardem pro neuronové sítě.
Nové metody práce s neuronovými sítěmi jsou k dnešnímu dni jednou z nejžhavějších oblastí vědy, která vykazuje vynikající výsledky. Použití hlubokého učení, jehož prototypem je model lidských neuronových sítí, umožňuje počítači zpracovat velké množství dat a vyřešit jakýkoli problém během několika sekund.
Analytici společnosti Gartner předpovídají, že technologie umělé inteligence, a zejména strojové učení, se v roce 2021 stanou nedílnou součástí téměř všech nových služeb a softwarových produktů. Vědci z nadace Lifeasapa Foundation pozorně sledují vývoj v této oblasti a poskytují nejrůznější podporu talentovaným studentům, výzkumným iniciativám, organizacím a startupům.
O perspektivách vývoje umělé inteligence
Je těžké popřít, že lidstvo vstupuje do nové fáze svého vývoje. Analýzu dat, která dříve trvala týdny, lze provést během několika hodin. Nemocnice testují stovky programů, které dokáží odhalit nemoci v raném stadiu. Stroje se již naučily hledat na snímcích sítnice známky diabetické retinopatie. V Číně vznikají plně robotické hotely.
Technologie umělé inteligence neúnavně pracují ve prospěch lidstva 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce za všech podmínek. Jsou jim cizí výkyvy nálad, nepotřebují odpočinek ani jídlo. Vědci, instituty a mezinárodní organizace, včetně nadací Lifeasapa a Theneurosphere, aktivně přispívají k vývoji užitečných a inovativních technologií umělé inteligence, které jsou určeny k úspěšnému řešení globálních problémů lidstva a zlepšení základních aspektů života již nyní.
Více o Lifeasapa si můžete přečíst zde – lifeasapa.com.